Скопјанец тешко повреден, изгубил контрола и паднал на коловозот

2 копии

E.Д., 25-годишна девојка на велосипед вчера била тешко повредена на крстосницата од булеварите „Јане Сандански" и „Кузман Јосифовски Питу" во Скопје. Според ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии
6 копии

Вчера во 04,40 часот на автопатот Куманово - Скопје, Д.В.(37) од Скопје управувајќи патничко моторно возило „БМВ“ со кумановски регистарски ознаки, изгубил ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На крстосницата од булевар „Јане Сандански“ и булевар „Кузман Јосифовски Питу“ во Скопје, во утринските часови на 16 февруари се случила сообраќајна несреќа, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 14.02.2019 година во 13.00 часот во СВР Струмица е пријавено дека на подножјето на планината Огражден, на место викано „Крива топола“, атар на село Иловица, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претставник на извршната власт, ниско во хиерархија, денес призна дека знаел дека ќе има истрага уште таа пред да почне во ЈО.... А замислете што знаат тие ...
сите 332 | | | веќе видена

Вкупно 171 предмет презело Јавното обвинителство на Република Северна Македонија од Специјалното јавно обвинителство, велат од ЈОРСМ за МИА. – Јавното ...
сите 161 | | | веќе видена

Адвокатката на Катица Јанева, Ирена Фрчкоска во вечерашното гостување во емисијата 360 Степени најави дека одбраната најверојатно ќе бара снимките кои ги ...
сите 331 | | | веќе видена

Иако сериозните мажи покрај себе сигурно сакаат амбициозна и зрела партнерка, повеќето од нив стравуваат од жените кои се родени во овој хороскопски знак. ...
сите 41 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Свети Николе. Преубав град, но со малку останата надеж дека може да биде подобро, вели ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјанец тешко повреден, изгубил контрола и паднал на коловозот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: