Исчезна 16 – годишно девојче од СОС Детското Село

6 копии
6 копии
2 копии
2 копии

Вчера околу 3 часот во Крива Паланка на место викано „Бабин Дол“, Д.М.(39) од село Мартиница физички нападнал полициски службеник при вршење на службена ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
6 копии

Во попладневните часови на вчерашниот ден, вработен во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ пријавил дека со повреди од пиштол во болницата бил донесен ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
сите 68 | | | веќе видена

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија.- ...
сите 108 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 76 | | | веќе видена

Шефот на пратеничката група на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Авдулах Хоти смета дека дијалогот со Србија можат да го водат единствено претставителни и ...
сите 159 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена

Во Македонија за неколку дена пристигнуваат две слоници. Војо Иванов зоо неговател вели дека станува збор за две слоници, едната има 40, другата 50 години, ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Исчезна 16 – годишно девојче од СОС Детското Село

Од:
До кого (е-маил):
Порака: