Кражба во Ѓорче Петров: Застанал да купи бурек и останал без своето „Ауди А5“

4 копии

Непознат сторител во Скопје одзел автомобил „Ауди А5“ со кочански таблички, откако лицето што го управувало запрело да купи бурек и го оставило возилото изгаснато со клучот внатре. Полицијата соопшти дека вчера напладне А.А. (26) од Кочани пријавил дека истиот ден околу 11:45 часот на ул. „Ѓорче Петров“ во Скопје од страна на непознат сторител му било одземено патничко возило „Ауди А5“ со кочански регистарски ознаки, сопственост на лицето Д.А., а управувано од пријавителот. – Кога пријавителот влегол во бурекџилница, го оставил отворено возилото изгаснато со клучот внатре, сторителот го искористил моментот, влегол во возилото го стартувал и незабележан од никого заминал во непознат правец. На тој начин пријавителот е оштетен за околу еден милион и 800.000 денари, наведуваат од МВР.
| | веќе видена | слични
11 копии

Вчера во 15,00 часот М.Ц.(32) од Скопје пријави дека на 25.10.околу 12,00 часот на паркинг на бул. Киро Глигоров во Скопје од страна на М.М. од с.Сопиште извршена му е измама и е оштетен за сума од 40.000 ден. Измамата е извршена на тој начин што М.М. му понудил на пријавителот клима уред за пониска цена од реалната при што М.Ц. му дал 40,000 денари. До денот на пријавувањето М.М. не му набавил клима уред ,ниту му ги вратил парите и го довел во заблуда стекнувајќи се со противправна имотна корист од 40.000 денари. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.
| | веќе видена | слични

Скопјанец останал и без парите и без апаратот кој имал намера да го купи, па откако и по два месеца не го добил ветениот клима-уред, случајот како измама го пријавил во полицијата Во петокот 32-годишниот М.Ц. од Скопје пријави дека на 25-ти откомври на паркинг на булеварот „Киро Глигоров“ во Скопје од страна на М.М. од селото Сопиште му била извршена измама и е оштетен за сума од 40.000 денари. Измамата е извршена на тој начин што М.М. му понудил на пријавителот клима-уред за пониска цена од реалната, при што М.Ц. му дал 40,000 денари. До денот на пријавувањето М.М. не му набавил клима-уред, ниту му ги вратил парите и го довел во заблуда стекнувајќи се со противправна имотна корист од 40.000 денари. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.
| | веќе видена | слични

Со ткн Молотов коктел е нападнат кафе барот „Круг“ кој се наоѓа во Дебар маало, во централното градско подрчје на Скопје, а во моментот кога бил фрлена запалливата смеса во локалот се наоѓал и сопственикот. Во полицискиот билтен потенцираат дека сторителот е сѐ уште непознат и дека допрва се превземаат мерки за расчистување на настанот. „На 19.12.2017 година во 03.50 часот во Скопје, на улицa „Наум Наумовски Борче“ во угостителски објект соственост на З.К.(46) од Скопје, од страна на непознат сторител фрлено е стаклено шише во кое најверојатно имало запалива материја и на местото каде што паднало, настанал пожар. Пожарот е локализиран од страна на чуварот во угостителскиот објект, при што скршено е стакло од влезната врата од локалот, а повредени лица нема. Извршен е увид на место на настанот, се преземаат мерки за расчистување на случајот“ информираат од МВР.
| | веќе видена | слични
3 копии

Вчера со молотов коктел бил нападнат кафе барот Круг кој се наоѓа во Дебар маало, а инцидентот се случил рано утринава околу 4 часот. „На 19.12.2017 година во 03.50 часот во Скопје, на улицa „Наум Наумовски Борче" во угостителски објект соственост на З.К.(46) од Скопје, од страна на непознат сторител фрлено е стаклено шише во кое најверојатно имало запалива материја и на местото каде што паднало, настанал пожар. Пожарот е локализиран од страна на чуварот во угостителскиот објект, при што скршено е стакло од влезната врата од локалот, а повредени лица нема. Извршен е увид на место на настанот, се преземаат мерки за расчистување на случајот" информираат од МВР. Причинета е само материјална штета и нема повредени. Во моментот кога бил фрлен „молотовиот коктел" во локалот се наоѓал и сопственикот. (Izvor Faktor)
| | веќе видена | слични
4 копии

Избувнал пожар во скопски ресторан во Скопје. Како што информираат од МВР, утринава во 03.50 часот во Скопје, на улицa „Наум Наумовски Борче“ во угостителски објект соственост на З.К.(46) од Скопје, од страна на непознат сторител фрлено е стаклено шише во кое најверојатно имало запалива материја и на местото каде што паднало, настанал пожар. Пожарот е локализиран од страна на чуварот во угостителскиот објект, при што скршено е стакло од влезната врата од локалот, а повредени лица нема. Извршен е увид на место на настанот, се преземаат мерки за расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
8 копии

Синоќа во Прилеп во куќа, сопственост на М.Г.(47), од страна на непознат сторител извршена е тешка кражба, при што одземени се евра, австралиски и американски долари, швајцарски франци и фунти, сè во вредност од 2.160.000 денари, како и разновиден златен накит во вредност од 2.200.000 денари. Сторителот, откако со употреба на погоден алат влегол во куќата, во подрумот пронашол и отворил метален сеф, од каде што ги одзел парите и заминал во непознат правец. Извршен е увид на местото на настанот, се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Утрово во три часот и 50 минути на улицa Наум Наумовски Борче во угостителски објект соственост на З.К. (46) од Скопје, од страна на непознат сторител фрлено е стаклено шише во кое најверојатно имало запалива материја и на местото каде што паднало, настанал пожар.Пожарот е локализиран од страна на чуварот во угостителскиот објект, при што скршено е стакло од влезната врата од локалот, а повредени лица нема.Извршен е увид на место на настанот, се преземаат мерки за расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Молотов коктел бил фрлен ноќва во скопска кафеана на улицa „Наум Наумовски Борче", јави МВР.Ноќеска во 3.50 часот во Скопје, на улицa „Наум Наумовски Борче“ во угостителски објект соственост на З.К.(46) од Скопје, од страна на непознат сторител фрлено е стаклено шише во кое најверојатно имало запалива материја и на местото каде што паднало, настанал пожар.Пожарот е локализиран од страна на чуварот во угостителскиот објект, при што скршено е стакло од влезната врата од локалот, а повредени лица нема.Извршен е увид на место на настанот, се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираа од МВР.
| | веќе видена | слични
7 копии

Непознат сторител извршил тешка кражба во куќа во Прилеп при што одзел евра, австралиски и американски долари, швајцарски франци и фунти, во вредност од 2.160.000 денари, како и разновиден златен накит во вредност од околу 2.200.000 денари. Сторителот, синоќа во период од 19 до 22:30 часот со употреба на погоден алат влегол во куќата сопственост на М.Г. (47) во подрумот пронашол и отворил метален сеф од каде ги одзел парите и заминал во непознат правец. Извршен е увид на место на настанот, се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Две недели по распишувањето на претседателските избори, а во исчекување на кандидатот со кој ќе влезе во изборна трка владејачкото мнозинство, „Макфакс“ ...
сите 212 | | | веќе видена

Наглата промена на времето, односно брзиот продор на многу студената воздушна маса која се спушта од Русија од утрешната ноќ како и во сабота ќе услови ...
сите 204 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 197 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Дали сте подготвени да платите повеќе за одмор без пластика? Заслужено да уживате, а притоа да придонесувате против загадувањето на животната средина. Тоа е ...
сите 91 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 104 | | | веќе видена

Сите одговорни за несреќата кај Ласкарци треба да излезат пред судот на правдата, порачаа денеска од Алијанса за Албанците. Пратеникот на оваа партија Сурија ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кражба во Ѓорче Петров: Застанал да купи бурек и останал без своето „Ауди А5“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: