Скопјанец со десет мигранти во автомобилот бегал од полицијата


10 копии
2 копии

Припадниците на армијата спречија нов обид за нелегален влез на мигранти на јужната граница. Војниците биле принудени да истрелаат и неколку предупредувачки ...
| | веќе видена | слични
22 копии

Еден од мигрантите е уапсен, додека другите се вратиле на територија на нашиот јужен сосед. Од АРМ за МИА информираат дека при редовното извршување на ...
| | веќе видена | слични

Вчера попладне околу 19.30 часот во близина на граничниот премин Богородица – Евзони помеѓу Р.Македонија и Р.Грција дошло до краток инцидент во кој припадници ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бегалците и мигрантите порано низ Македонија животот го губеа главно на желеничките пруги, а сега се во тренд сообраќајните несреќи на патиштата, во кои за ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
повеќе

Останато

Таткото на Шериф Шекат, кој изврши напад во близина на Божиќниот саем во Стразбур во вторникот, вели дека неговиот син ги поддржувал ставовите на ...
сите 293 | | | веќе видена

Лекарите и медицинскиот персонал го прекинуваат протестот на скопските клиники поради најавеното поскaпување на паркингот затоа што премиерот Зоран Заев им ...
сите 164 | | | веќе видена

Главниот град на Унгарија заживеа во новогодишна атмосфера. На температури под нулата, околу разиграниот Дунав се замрзнуават спомените на илјадниците туристи. ...
сите 208 | | | веќе видена

Со презентација на дополнителни докази од вештачењето на мобилните телефони на обвинетите Љубен Арнаудов, Јохан Тарчуловски… во Кривичниот суд почна рочиштето ...
сите 247 | | | веќе видена

Законот за амнестија ниту утре нема да биде пред пратениците. Предлог-текстот е подготвен, но треба да го разгледаат и усвојат партиските органи и правните ...
сите 157 | | | веќе видена

Во посета на повредените македонски граѓани во болницата во Лесковац, вечерва пристигна генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски.Три лица загинаа, маж ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјанец со десет мигранти во автомобилот бегал од полицијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: