Скенирани близу три милиони фискални сметки од кои треба да се врати ДДВ од над 25 милиони денари


Од 1 јули, кога започна реализацијата на мерката поврат на 15 % од пресметаниот ДДВ, апликацијата МојДДВ преку google play store i Apple store ја презеле над ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за економија, Крешник Бектеши, ги повика граѓаните да скенираат фискални сметки и да ја користат апликацијата „Мој ДДВ“ бидејќи, како што рече, со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Мерката поврат на 15 отсто од ДДВ има големо значење не само за граѓаните, туку и за целокупната економија. За граѓаните е важно зашто на крајот на годината ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши, се приклучи на „МојДДВ“ караванот по повод мерката за враќање на 15% од пресметаниот ДДВ и скенираше фискална сметка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Стопанската комора на Македонија се одржа работна средба со претставници на Управата за јавни приходи на која беа презентирани новите законски решенија од ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во трговскиот центар „Веро Џамбо“ во Скопје денеска се отвори штанд на проектот „Мој ДДВ“, преку кој на граѓаните им се враќа 15 отсто од пресметаниот ДДВ, на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во маркетот „Жито Ване“ во населбата Тунел во Велес денеска пристигна промотивниот карван „МОЈ ДДВ“, преку кој граѓаните на информативниот пулт беа информирани ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Има добри основи за напредок во преговорите меѓу СДСМ и ДУИ. Заврши работната средба меѓу претседателите на СДСМ и ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети и генералните ...
сите 623 | | | веќе видена

Учениците до трето одделение да одат во училиште, а за останатите да има онлајн настава односно да учат од дома, предложи Комисијата за заразни болести на ...
сите 513 | | | веќе видена

Стево Пендаровски како Претседател на државата соопшти дека ќе доделува мандат за влада спротивно на Уставот по принципот „прв дојден, прв услужен“ , велат од ...
сите 425 | | | веќе видена

Граѓаните кои преку „Еуростандард банка“ добивале социјална помош, додаток за детска заштита и згрижувачките семејства до 25 август треба да отворат нови ...
сите 213 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 192 | | | веќе видена

Согласно Уставот, во следните 20 дена, а лично верувам и порано ќе успееме да формираме Влада и стабилно парламентарно мнозинство кое ќе биде гаранција за ...
сите 87 | | | веќе видена

Луѓе од придружбата на Кристијано Роналдо ги негираат сториите кои се појавија денеска и кои велеа дека Португалецот бил понуден на Барселона, ЦР7 планира да ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скенирани близу три милиони фискални сметки од кои треба да се врати ДДВ од над 25 милиони денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: