СКАПА МОДНА ЗДЕЛКА: „Луј Витон“ ја купува модната куќа „Диор“ за 13 милијарди долари (ФОТО)

Што ќе донесе оваа драстична промена за париската модна куќа стара 71 година, сè уште не се знаe, ниту дали работната позиција на креативната директорка Марија Грација Кјури е загрозена Најновата модна вест што ги разбранува медиумите е дека една од најпознатите групации - „Луј Витон Моет Хенеси“(LVMH) под своја закрила ја зема и компанијата „Диор“. Всушност целта е да го купи целиот бренд по цена од неверојатни 13 милијарди долари. Оваа одлука доаѓа откако во последните пет години приходите на „Диор“ се зголемија двојно, а профитот на годишно ниво за 24 проценти. RT @dealbook : #LVMH is taking over Christian Dior in a $13.1 billion deal https://t.co/wRoGdkPBGd #FDI #Fashion — DugreeKnowledgeWorks (@outboundfdi) April 26, 2017 - Компанија планира да ги купи акциите од брендот и тоа по цена од 172 евра за акција, а наскоро планира да го преземе и модниот бренд „Ермес“ - рече Бернард Арно, првиот човек на групацијата. Потсетуваме дека тие неодамна го купија брендот „Christian Dior Parfums“, па доколку го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Целта е да се купи цел бренд за 13 милијарди долари. Најновата вест за светот на модата која одекна преку ноќ е дека „Луј Витон Моет Хенеси"(LVMH) ја купува компанијата „Диор". Целта е да се купи цел бренд за 13 милијарди долари. - Компанија планира да ги купи акциите од брендот и тоа по цена од 172 евра за акција, а наскоро планира да го преземе и модниот бренд „Ермес" - рече Бернард Арно, првиот човек на групацијата. Со ова, Луј Витон има најголема и најцврста улога во модниот свет, откако претходно го купи и „Christian Dior Parfums".
| | веќе видена | слични

Останато

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Наместо да се крие зад социјалните медиуми, зад неговите ...
сите 252 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кабинетот на Претседателот на Република Македонија, по објавата во јавноста на Решението на Основниот суд Скопје 1 за определување мерка притвор против Миле ...
сите 60 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 60 | | | веќе видена

Политичкиот аналитичар Петар Арсовски вели најголемиот притисок сега е врз Владата и институциите од кои се очекуваат одговори - како Груевски успеал ја ...
сите 208 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 120 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СКАПА МОДНА ЗДЕЛКА: „Луј Витон“ ја купува модната куќа „Диор“ за 13 милијарди долари (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: