Судијката Лидија Димчевска е нова в.д. претседателка на Апелацискиот суд во Скопје


6 копии

Судскиот совет ја назначи судијката Лидија Димчевска за вршител на должноста претседател на Апелацискиот суд во Скопје. Димчевска работи на предмети од ...
| | веќе видена | слични

Судијката Лидија Димчевска е назначена за вршител на должност претседател на скопска Апелација, откако актуелната претседателка Лилјана Шопова замина во ...
| | веќе видена | слични

Судскиот совет го одложи изборот за претседател на скопска Апелација. По барање на членот Самарџиовски, беше одлучено да се изврши вонредно оценување на ...
| | веќе видена | слични

Во крајно напната и зовриена атмосфера, со мавање со тупаница на маса поради уфрлањето во збор, дофрлање и потсмевање на дискусиите на членовите, Судскиот ...
| | веќе видена | слични

Местењето предмети во Кривичен, фаворизирањето на едни судии, а деградирањето на други, денеска го одложи изборот на претседател за Апелациониот скопски суд. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вонредното оценување го побара членот на Судскиот совет Влатко Самарџиски, кој рече дека тоа е согласно Законот. Самарџиски додаде дека некои од кандидатите од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Опозицијата жестоко реагираше на законските измени на Владата која овој чекор го образложи со неопходност од деблокирање на процесот. За утре е закажана ...
сите 161 | | | веќе видена

Разрешувањето на Боро Стојчев е димна завеса за вистинсксите криминали и нивните извршители кои се наоѓаат во врвот на власта. СДСМ е партија, водена од Зоран ...
сите 104 | | | веќе видена

Португалскиот фудбалер, Кристиано Роналдо вчера и официјално беше претставен како ново засилување на Јувентус. Роналдо во текот на вчерашниот ден успешно ги ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Судијката Лидија Димчевска е нова в.д. претседателка на Апелацискиот суд во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: