Транспарентност: Од „црвен ќилим“ до чета советници и твитерџии


Аферите во своите редови, претходната власт ги забошотуваше со игнорирање на медиумите, а актуелната, главно со создавање впечаток дека ургентно се одговара и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За скандалот со грантовите нема кој да отвори предмет. И формално администрацијата и двајцата членови кои останаа во антикорупциската комисија се на одмор. ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Транспарентност и ист третман на странските и домашните компании - беа главните адути за носење на владиниот план за економски раст во насока на поддршка на ...
| | веќе видена | слични

9,2 милиони евра ќе поделат стотина домашни компании кои потпишаат договор за финансиска поддршка од државата. Тие ќе добијат поврат на дел од средствата кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Заев на денешната прес – конференција меѓу другото истакна: „Вчера на редовната владина седница што ја одржавме донесовме одлука дека се исполнети ...
| | веќе видена | слични

Сто компании, кои минатата година имале пораст на приходите и не го намалиле бројот на вработени, ќе поделат 9,2 милиони евра, во рамките од доделувањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 Договорот од Преспа е добар и за двете страни, па дури и политичари од партиите кои јавно се против признаваат дека не можеше да се постигне нешто подобро, ...
сите 124 | | | веќе видена

Граѓаните на Македонија имаат историска шанса да ја определат натамошната иднина на државата и верувам дека ќе ја искористат со тоа што позитивно ќе се ...
сите 119 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Доколку се стремите кон бизнис напредок, ќе морате да бидете послушни и без прашања да ги усвојувате одлуките за авторитет декретите на ...
сите 50 | | | веќе видена

Ако правите колач со сода бикарбона, важно е да го знаете ова. Во колачот никако не ставајте многу сода, затоа што тогаш ќе има темна боја и непријатен мирис. ...
сите 140 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на денешната средба со претседател на словенечкиот Државен збор на Дејан Жидан ги истакна исклучително високите пријателски односи со ...
сите 41 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Транспарентност: Од „црвен ќилим“ до чета советници и твитерџии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: