Филипче тврди – договорот за бункерот е законски, фирмите велат не е

4 копии

На скандалите поврзани со работењето на власта на СДСМ им нема крај, како на централно така и на локално ниво. Еден од низата примери актуелен деновиве е оној ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Радовиш, Герасим Конзулов, призна дека во општината имало незаконско работење, односно дека е правен криминал. Тој изјави дека постојат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дејан Блажевски веќе е поранешен шеф на кабинет на министерот за здравство Венко Филипче, сведочи за неправилнсостите и хаосот кој е во здравството, како и за ...
| | веќе видена | слични

Сето ова се случувало во време на екс министерот Тодоров, а во Проектната единица на Банката(ЦЕП) работите ги водат се уште истите луѓе Без соодветна техничка ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Откако по реакциите за недоследности во тендерот за набавка на реагенси истиот беше поништен, сега се најавува нова постапка или нов тендер. Како што информира ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство ја демантира информацијата на НОВА дека министерот Филипче потпишал договор во четири очи, без да распише тендер, за изградба на ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 404 | | | веќе видена

Тоа што Христијан Мицкоски се обидува да го претстави носителот на криминалот и режимот, Никола Груевски уште еднаш потврдува: Антизападниот Христијан Мицкоски ...
сите 222 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 41 | | | веќе видена

Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија, истакна премиерот Зоран Зав во интервју за Алсат-М, посочувајќи на примерот со поранешниот хрватски премиер Иво ...
сите 104 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче тврди – договорот за бункерот е законски, фирмите велат не е

Од:
До кого (е-маил):
Порака: