Скандал во Велика Британија: Објавени се фотографии на тајната специјална единица

Елитните единици на британски „САС“ делуваат под строги безбедносни правила и припадниците на единицата потпишуваат договор кој им забранува да откриваат било ...
| | веќе видена | слични

Високото воено раководство на Велика Британија е во ужас: еден од најелитните единици на командоси објави слики од вежбиа и тајни операции на социјалните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сподели ја оваа вест на е-маил

Скандал во Велика Британија: Објавени се фотографии на тајната специјална единица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: