Скандал на Силверстоун – полицијата фати двајца илегалци скриени во камион на Ферари

Две лица биле уапсени од англиската полиција, откако било утврдено дека нелегално се нашле во приколка од камион на Формула 1 тимот Ферари. Бегалците се качиле ...
| | веќе видена | слични

Според италијанскиот портал „Мотоспорт“, тимот на Ферари имал непријатно изненадување кога почнал да се „отпакува“ пред Британското ГП во Силверстоун. ...
| | веќе видена | слични

Силверстоун патеката на кое се одржува британското Гранд при, ќе биде дел од Формула 1 календарот и во следните пет години. Вчера се потпиша новата петгодишна ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

По оставката на Катица Јанева, Европската Комисија во реакција за МИА порачува дека истрагите за илегалните прислушувања треба да продолжат. „Европската Унија ...
сите 224 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 148 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 103 | | | веќе видена

Прекрасен рецепт кој многу едноставно се подготвува. Сопругата на шампионот на Вимблон пропагира здрава исхрана, а со целиот свет го сподели рецептот за ова ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скандал на Силверстоун – полицијата фати двајца илегалци скриени во камион на Ферари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: