Родителите на убиените деца до судијата - нашите деца умреа, а вие купувате време


Политичките партии се пазарат со крв на деца. Сега се тврди дека „Опелот“ е на МВР и дека има паднат телефон на висок функционер на разузнавање, изјави Горан ...
| | веќе видена | слични

Кривичниот суд го одложи денешното рочиште за „Монструм“ поради тоа што не се појави обвинителот кој го води случајот. Од судот велат дека половина час пред да ...
| | веќе видена | слични

Специјалното Јавно обвинителство одлучува дали е надлежно за случајот „Монструм“.. На денешното судско рочиште, судијата Огнен Ставрев информираше дека СЈО на ...
| | веќе видена | слични

Продолжува политичкит пазар со судбината на нашите деца кои шест години скапуваат во земја! Имате ли душа судија, имате ли деца? До кога ќе се купува време? ...
| | веќе видена | слични

Специјалното јавно обвинителство ги побара и во понеделникот ги добило списите од случајот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковско Езеро. Обвинителите ...
| | веќе видена | слични
20 копии

Во Кривичниот суд денеска требаше да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 147 | | | веќе видена

Додека Основното јавно обвинителство најавува дека за две недели ќе ги добие првичните информации за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски, а ...
сите 128 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 176 | | | веќе видена

Судењето за настаните од 27 април минатата година во Собранието продолжува денеска во Кривичниот суд со сослушување на пет сведоци предложени од одбраната на ...
сите 201 | | | веќе видена

Грчки владини извори за за „Скај“ и „Катимерини“ објавија дека со клучниот член од Уставот со кој македонското малцинство се перцепира како дијаспора, Скопје ...
сите 324 | | | веќе видена

Пред повеќе од 6 месеци точно овдека на платото пред Владата на Република Македонија, на 2 јуни ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата за Подобра Македонија излезе масовно, ...
сите 135 | | | веќе видена

Германската полиција е во лов на двајца браќа, Чекат и Сами Шериф, откако се придружи на операцијата на француските колеги, кои приведоа четворица членови на ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Родителите на убиените деца до судијата - нашите деца умреа, а вие купувате време

Од:
До кого (е-маил):
Порака: