Никола Груевски: Се манипулира со народот со евтина пропаганда

Опозицијата веќе подолг период предупредува за евентуалните негативни влијанија врз економијата што би произлегле од растот на даноците. ...
| | веќе видена | слични

Фискална консолидација базирана на зголемување на даноците, пред притоа да се изврши 'поправка' на системот во делот на опфаќање на сивата економија, може да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Референдумот е за преименување во Северна Македонија, за Спогодбата со Грција, за промена на Уставот, нема гаранција за членство во ЕУ... Му благодариме на ...
сите 48 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 130 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев оствари средба со претставници и припадници на заедниците на Бошњаци и Горани во Македонија и ...
сите 38 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 74 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Никола Груевски: Се манипулира со народот со евтина пропаганда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: