Рома се пошегува на сметка на Џеко и му порача: Поработи малку на ова... (ВИДЕО)

2 копии

Веќе е познат иновативниот и доста интересен пристап на тимот од Рим на социјалните мрежи, од клубот се пошегуваа со нивниот напаѓач кој им донесе три бода на ...
| | веќе видена | слични

Босанскиот напаѓач кој денес е член на Рома, Един Џеко за четири ипол години поминати во Манчестер Сити освои две шампионски титули, одигра 189 натпревари и ...
| | веќе видена | слични

Џастин Клајверт неодамна ја засили екипата на Рома и веднаш блесна на првиот натпревар за римскиот клуб. Клајверт асистираше до Џеко за голот вреден победа и ...
| | веќе видена | слични

Легендата на холандскиот фудбал, Патрик Клајверт, вели дека неговиот син Јустин направил вистинска одлука кога реши да се приклучи на Рома, наместо да ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Италијанските медиуми полека ги собираат впечатоците од првото одиграно коло во Серија А, натпреварување кое со исклучок на Интер, добро го отворија големите ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов потврди дека миризбата во зградата во Аеродром биле користени пелени кои не биле фрлени. Според него, граѓаните ...
сите 74 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 61 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 78 | | | веќе видена

Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на поддршка на референдумското прашање, ситуацијата е јасна и ВМРО-ДПМНЕ тоа ќе го почитува, рече ...
сите 260 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рома се пошегува на сметка на Џеко и му порача: Поработи малку на ова... (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: