Хитот во Премиер лигата: Едниот игра како Модриќ, другиот погодува како Агуеро


2 копии

Без сомнение, најатрактивниот фудбал оваа сезона во Премиер лигата го играат тимовите на Манчестер Сити и Арсенал. Но, хитот во лигата е тимот на Борнмут, кој ...
| | веќе видена | слични

Младиот холандски фудбалер, Жаваиро Дилросун го нападна својот поранешен клуб Манчестер сити, велејќи дека клубот се однесува кој своите фудбалери само како ...
| | веќе видена | слични

Пеп Гвардиола воопшто не штедеше пари за ангажман на Едерсон Мораеш и ваквиот негов потег се покажа како полн погодок, бидејќи шпанскиот стручњак во него доби ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола даде свој коментар за еден од најискусните играчи на тимот, Фернандињо. Бразилецот веќе е во зрели фудбалски години ...
| | веќе видена | слични

И со 37 години, Златан Ибрахимовиќ е еден од најдобрите напаѓачи на светот, а во својата книга откри дека во 2010 година бил пред трансфер во Манчестер сити, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 132 | | | веќе видена

До вторник ќе преовладува претежно облачно време со повремени врнежи со променлив интензитет. Пообилни врнежи од снег ќе има во недела и вторник и ќе се ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на 28 декември, во 12 часот, ќе има редовно годишно обраќање пред пратениците во Собранието. Известувањето ...
сите 118 | | | веќе видена

Италијанскиот премиер Џузепе Конте потврди дека младиот новинар Антониo Мегализи им подлегнал на повреди здобиени за време на нападот на божиќниот панаѓур во ...
сите 137 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа ја посети Виница, од каде што порача дека граѓаните се незадоволни од власта. Му се пожалиле дека лебот ...
сите 252 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев е уверен дека има поддршка од пратениците за да се заврши процесот на уставни измени и да се имплементира Договорот од Преспа „Видовте ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хитот во Премиер лигата: Едниот игра како Модриќ, другиот погодува како Агуеро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: