Сити ќе го ангажира слободниот агент Дани Алвеш


Манчестер Сити го победи Вест Хем со 4:1 на интернационалниот куп кој се игра во Азија, но сите постигнати пет гола од натпреварот останаа во сенка на она што ...
| | веќе видена | слични

Без оглед на тоа што мислите за него, денес малку тренери се како Пеп Гвардиола. Нема многу тренери кои со страст како Пеп Гвардиола пристапуваат на ...
| | веќе видена | слични

Пеп Гвардиола потенцира дека Лерој Сане може да напредува во неговата екипа, само доколку е среќен во тимот.Баерн Минхен е веќе подолг период заинтересиран за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пеп Гвардиола откри дека тој нема да ја носи одлуката за тоа кој да биде капитен на Манчестер Сити, туку тоа ќе го сторат сите играчи заедно. Долгогодишниот ...
| | веќе видена | слични

Откако Винсан Компани си замина од Манчестер сити, почнаа разни нагаѓања кој ќе ја носи капитенската лента во англискиот првак, а тренерот Пеп Гвардиола рече ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во дуелот на Канал 5 вечерва изјави дека „бомбата“ која ја емитуваше пратеникот Антонио Милошоски е од состаноците на кои ...
сите 241 | | | веќе видена

ЕДЕН ТЕСТИРАН Е СО НЕГАТИВЕН РЕЗУЛАТ, А ВОЗАЧОТ КОЈ СЕ ВРАТИ СЕ ЖАЛЕЛ НА КАШЛИЦА Mинистерот за здравство, Венко Филипче попладнево на прес-конференција изјави ...
сите 654 | | | веќе видена

Второто е дека носи пратеници плус по некои проценки од 5 и до 7 пратеници, па може и повеќе. Трета значајна работа е што оваа ги менува досегашните политики ...
сите 290 | | | веќе видена

Информациите дека Јавното обвинителство отворило предмет против Јово Вангеловски заради тоа што намерно држел предмети во фиока, уште еднаш ја потврдува ...
сите 276 | | | веќе видена

Снимките кои беа објавени во неделата од страна на пратеникот Антонио Милошоски а на кои се слушаше гласот на Зоран Заев ќе бидат дадени на форензика. Според ...
сите 258 | | | веќе видена

Вчера во 12,20 часот во СВР Охрид од ТППЕ Охрид, бил пријавен пожар во помошна просторија на ул.„Живко Чинго“. Од полициски службеници од СВР-Охрид излезено ...
сите 62 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сити ќе го ангажира слободниот агент Дани Алвеш

Од:
До кого (е-маил):
Порака: