Најголемиот крузер на светот тргна на своето прво патување


2 копии
2 копии

Бродот ќе патува до Палма де Мајорка, италијанските градови Фиренца, Пиза, Рим и Неапол, а на есен ќе оди „преку барата“. Најголемиот крузер на светот „Морска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Морска симфонија" чија изгрдаба траеше цели три години, плови по Медитеранот. На првото патување најголемиот крузер на светот тргнал од Барселона. Сопственик ...
| | веќе видена | слични

„Морска симфонија“ чија изградба траеше три години, плови по Медитеранот. На првото патување, најголемиот крузен на светот тргна од Барселона. Сопственикот на ...
| | веќе видена | слични

Неверојатна снимка го прикажува бродот „MSC Armonia“ како при голема брзина влегува во пристаниште на Карибите, предизвикувајќи голема штета на пристаништето и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје оформи предмет по допрен глас во врска со настанот што се случи на 19.09.2018 година, кога по дојава на жители од зграда ...
сите 177 | | | веќе видена

На референдумот на 30-ти септември, да излеземе и да го дадеме гласот за членство на Македонија во ЕУ и НАТО. Сите заедно да бидеме глас што ќе ја обезбеди ...
сите 125 | | | веќе видена

Актуелниот градоначалник на Шуто оризари, Курто Дудуш, сведочеше во судскиот процес за насилството во Собранието. Дудуш во своето кратко 10-минутно сведочење ...
сите 114 | | | веќе видена

Полицијата вчера во 10 часот на улица „Мито Хаџивасилев Јасмин“ во Струмица го привела И.С. (37) од Кавадарци осомничен за сторени повеќе кривични дела тешки ...
сите 102 | | | веќе видена

Претседателот на Јувентус, Андреа Ањели ја демонстрираше својата поддршка кон Кристијано Роналдо по црвениот картон на Португалецот во дуелот со Валенсија во ...
сите 213 | | | веќе видена

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов направил кривично дело за кое се оди во затвор, со тоа што узурпирал државно земјиште на националниот парк Маврово, кое ...
сите 22 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најголемиот крузер на светот тргна на своето прво патување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: