Бегалец од Сирија не знаел да плива, а сега се подготвува за Олимписките игри во Токио: `Кога го гледав Мајкл Фелпс, знаев дека тоа е за мене`


Пред две години, Еид Аљазаирли започна драматично патување кое му го промени животот. Во неговиот роден град Дамаск ситуацијата станала неиздржлива. Крв се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

 ЕБУ се огласи официјално и прогласи дека имало грешка во гласањето од страна на Белорусија. Грешка која Македонија ја направи победник од жири и официјално ...
сите 477 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Хасан Рохани изјави дека Техеран нема да попушти под притисокот на САД и дека нема да се откаже од своите цели, дури и ако Иран биде ...
сите 167 | | | веќе видена

На средбата беше констатирано дека во овој важен период за Република Северна Македонија, потребно е целата политичка енергија да се насочи кон исполнувањето на ...
сите 211 | | | веќе видена

Пратеникот Павле Богоевски, откако денеска на Комисијата за деловнички и мандантно-имунитетни прашања, со која претседава тој, информира оти поднесува оставка, ...
сите 129 | | | веќе видена

Ден по именувањето на Еролд Мусилу за прв човек на Агенцијата за разузнавање , од коалицискиот партнер во власта ДУИ – повик до претдателот Пендаровски да ја ...
сите 128 | | | веќе видена

Неколку европски лидери се обидуваа да ја убедат германската канцеларка Ангела Меркел, на самитот во Романија на 9 мај, да ја прифати позицијата претседател на ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бегалец од Сирија не знаел да плива, а сега се подготвува за Олимписките игри во Токио: `Кога го гледав Мајкл Фелпс, знаев дека тоа е за мене`

Од:
До кого (е-маил):
Порака: