Нетанјаху сослушан од полицијата под сомнеж за корупција


2 копии
2 копии

Сириската војска пред два дена презеде контрола врз стратешки важна територија што гледа кон Голанската висорамнина под израелска окупација. Имено, армијата ја ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Десетици Сиријци се доближија денеска до израелската гранична ограда на Голанската висорамнина, барајќи помош или засолништре од офанзивата на сириската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху порачал во текот на неговата средба со рускиот претседател Владимир Путин во Москва дека Израел не претставува закана за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Израел ќе ги спречи сите обиди за нарушување на своите граници, било од копно, било од воздух, изјави израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху на средбата со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Израел ќе преземе акција против присуството на Иран на целата територија на Сирија, изјави денеска израелскиот министер за одбрана Авигдор Либерман за време на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Партиите кои поднесоа кандидатури за предвремени избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар, денеска во ДИК со жрепка ги добија редните броеви под ...
сите 155 | | | веќе видена

Павле Давков, син на професорката Гордана Силјановска Давкова, актуелен кандидат за претседател од ВМРО ДПМНЕ, бил избран во два мандати во Управниот одбор на ...
сите 155 | | | веќе видена

Боинг 737 Макс, е модел на авион кој во две несреќи однесе 300 животи, а произведен е при брзање на компанијата Боинг да се престигне конкуренцијата. Сега се ...
сите 47 | | | веќе видена

Француските власти го истражуваат случајот околу постарата жена, учесник на протестот на „Жолтите елеци“ која заработи повреди во налетот на полициските сили ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нетанјаху сослушан од полицијата под сомнеж за корупција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: