Турција во разговори со Русија и Иран за да се спречи катастрофа во Идлиб

3 копии

Девет цивили, од кои пет деца, биле убиени при руски воздушни напади во сириската област Идлиб, соопшти Сириската опсерваторија за човекови права со седиште во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најмалку двајца сириски војници загинаа, а 11 се повредени во синоќешните експлозии што се случија во близината на воздухопловната база Ал Мезе во сирискиот ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Инцидентот се случува во време кога сириската армија и нејзините руски и ирански сојузници се подготвуваат за офанзива врз бунтовничката област Идлиб, додека ...
| | веќе видена | слични

Останато

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ вечерва оддржува седница на централниот комитет во седиштето на партијата. Највисоко на агендата на вечерашниот состанок се очекува ...
сите 291 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски. ВМРО-ДПМНЕ беше вчера под ...
сите 140 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 101 | | | веќе видена

– Политичкиот прогон во Република Македонија од ден за ден завзема се поголеми размери. Полициската хајка која се одвиваше во текот на вчерашната вечер ...
сите 80 | | | веќе видена

Единствено што сметам дека е исправно е тоа да се одбие барањето за азил и Никола Груевски да биде екстрадиран во Македонија и да ја извршува казната. Тоа е ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турција во разговори со Русија и Иран за да се спречи катастрофа во Идлиб

Од:
До кого (е-маил):
Порака: