Сирија: Од ОН се бара осуда за израелските ракети врз Дамаск


3 копии

Израелското воено воздухопловство го нападна меѓународниот аеродром во Дамаск, а иако се активираше против-воздушната ракетна одбрана на Сиријците, сепак ...
| | веќе видена | слични
3 копии
9 копии

Израел официјално го извести Министерството за одбрана дека не добил одобрение од САД за испорака на авиони од типот „Ф-16 барак“ од американско производство ...
| | веќе видена | слични
11 копии

„Владата му предложи на Парламентот да и дозволи да почне преговори со САД со цел набавка на нови воени авиони“, рече Каракачанов. Министерството претходно ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот и министер за одбрана на Красимир Каракачанов вели декавласта во Македонија стравува дека доколку се интензивираат економските, културните и ...
| | веќе видена | слични

Македонските власти живеат со комплексите на антибугарство. Ова го изјави заменик премиерот на Бугарија и министер за одбрана, Красимир Каракачанов кој веќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По вчерашното приведување и одредување на мерка притвор на Катица Јанева, останува отворено прашањето кој ќе ја наследи на функцијата шеф на Специјалното јавно ...
сите 635 | | | веќе видена

Дали само со одлучна и сеопфатна акција и истрага може да се врати довербата во институциите и во неопходноста за градење на правна држава? Ова прашање повеќе ...
сите 450 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, чиј глас се слушаше во снимките објавени од италијанскиот весник „Ла Веритас“, во кои таа на главниот осомничен ...
сите 269 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 97 | | | веќе видена

По четиричасовен распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција од страна на шефицата Вилма Рускоска, специјалната обвинителка Катица Јанева ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сирија: Од ОН се бара осуда за израелските ракети врз Дамаск

Од:
До кого (е-маил):
Порака: