Синот на Гадафи бара поддршка од Москва за решавање на либиското прашање?

2 копии

Саиф ал-Ислам Гадафи, син на некогашниот либиски водач Муамер Гадафи, ја повика Русија да го поддржи планот за решавање на либиското прашање, јави ТВ Ал ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Американската армија денеска соопшти дека убила 11 припадници на Ал Каеда во воздушен напад во југозападниот дел на Либија. Американската африканска команда ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 129 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на 28 декември, во 12 часот, ќе има редовно годишно обраќање пред пратениците во Собранието. Известувањето ...
сите 112 | | | веќе видена

Италијанскиот премиер Џузепе Конте потврди дека младиот новинар Антониo Мегализи им подлегнал на повреди здобиени за време на нападот на божиќниот панаѓур во ...
сите 130 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, синоќа оствари средба со членови и симпатизери на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Општина Виница.На ...
сите 235 | | | веќе видена

Потпретседателката на Собранието и копретседавач на Интерпартиската парламентарна група за интеграција, помирување и реформи Фросина Ташевска Ременски за МИА ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Синот на Гадафи бара поддршка од Москва за решавање на либиското прашање?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: