Синот на Брена имал сообраќајна незгода

Синот на Лепа Брена, Стефан Живојиновиќ, минатата недела враќајќи се од Копаоник излетал од патот заради снегот и лошите временски услови, пишуваат српските медиуми. Младиот пејач не бил повреден, а неговиот автомобил е малку оштетен. Стефан наводно возел полека, но се излизгал на мразот, изгубил контрола и излетал од патот. „Стефан е добар возач и има добра кола, но тие денови Копаник беше покриен со снег. Луѓето и со џипови едвај успева да поминат. Тргнал да се враќа сам еден ден порано, а брат му Виктор остана уште една вечер со пријателите. Сите му велеа да тргне изутрината, ама тој не сакаше оти имаше закажано гостување во емисија за да ја промовира новата песна,“ раскажал пријател на Стефан за „Блиц“. Стефан наскоро ќе тргне на турнеја во Австралија со неговата мајка. Текстот Синот на Брена имал сообраќајна незгода е превземен од Reporter.mk .
| | веќе видена | слични

Српската пејачка Лепа Брена објави фотографии од нејзиното патување на Бали. Брена на островот каде била ѝ претходно, со фановите сподели дека го минува одморот од сништата со нејзиниот сопруг Бобо Живоиновиќ. „Јас сум со најмилите на најубавото патување. Од тука ви испраќам бакнежи и сакам да ви кажам дека навистина уживам. Еве ме на прекрасното Бали, во рајот полн со зеленило. Ќе останеме тука неколку дена, а потоа патуваме за Австралија каде ќе имаме концерт со Стефан“, напишала Брена. Брена претходно со семејството била и во посета на Виетнам, Сингапур и Тајланд. Текстот (Фото) Брена во Бали на патување од сништата е превземен од Reporter.mk .
| | веќе видена | слични

Манекенката Доротеа Раденковиќ и нејзиниот партнер, некогашниот учесник во реалното шоу „Survivor“ , Немања Рошиќ добија ќерка. Пред да започне врска со Немања, познатата манекенка беше во врска со синот на Лепа Брена, Стефан Живојиновиќ. Стефан и Доротеа се забавуваа повеќе од две години, а беа и на заедничко патувања на Тајланд и се појавуваа на јавните случувања. Меѓутоа, Доротеа и Стефан раскинаа, па манeкенката започна врска со Немања со кого се сврши во септември 2018година. На почетокот на оваа година, поточно на 2 јануари добија ќерка која ја крстија Арија. Вистина.мк
| | веќе видена | слични

Синовите на Лепа Брена ладното време го заменија со тропска клима, а на социјалните мрежи покажаа како вистински уживаат на плажа. Стефан Живојиновиќ објави фотографија со својот брат Виктор на која пушат пури. Со оглед на тоа дека се синови на познати родители неизбежни се негативните коментари, па затоа најверојатно на нивната мајка веќе и се слошило од фотографијата, бидејќи на неа јавно ја промовираат неа.
| | веќе видена | слични

Пејачката Александра и нејзиниот сопруг Филип Живојновиќ ќе бидат родители на момчето Александар за помалку од три месеци. Младиот пар одлучи ништо да не остава на случајност, па на време ја подготви собата на идниот наследник. Најмладиот член на семејството, Живојиновиќ, во величествен стан во Вождовац ќе има своја соба, за која познатите родители потрошиле повеќе од 5.000 евра. - Александара и Филип живеат во стан во населбата Степа Степановиќ, кој го опремија да биде нивно семејно гнездо. Тие сакаа да бидат независни, па по свадбата не се согласија да живеат во вилата на Безаниска коса, каде живеат таткото на Филип и Лепа Брена. Александра сакаше нејзиниот дом да биде на друга адреса, а сега активно работи на нов албум во нејзината доцна бременост. Во паузите од снимањето песни, таа, заедно со Филип, е посветена на уредување на просторијата за наследникот. Во последниве неколку дена тие, ги посетија голем број продавници низ градот, бидејќи сакаат да се започне новата година со комплетно опремен ...
| | веќе видена | слични

Стефан и Виктор Живојиновиќ се наоѓаат на Бали уживајќи во тропските денови. Синовите на Лепа Брена избегаа од студениот Белград и уживаат во сите можности што ги нуди ова одморалиште. Стефан објави фотографија од базенот на која пушат пури. Имајќи предвид дека тие се деца на познати родители, се надеваме дека ќе ги заобиколат негативните коментари по социјалните мрежи, како и од мама Брена, бидејќи на овој начин лошо се промовираат на Инстаграм.
| | веќе видена | слични

Пејачката Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ за помалку од три месеци ќе станат родители на нивниот син Александар. Како што пренесува курир.рс младиот пар веќе ја подготвил детстката соба за наследникот. Малиот Александар ќе има своја соба за која познатиот пар издвоил 5000 евра. „Александра и Филип живеат во населба во Степ Степановиќ, а тоа ќе биде нивно љубовно гнездо. Сакаа да бидат самостојни, па поради не живеат во вилата на Бежаниска коса каде што живеат Лепа Брена и Боба Живојиновиќ. Александра сакаше свој дом на своја адреса, а иако е во поодминета бременост работи на својот нов албум. И додека го снима новиот албум, таа има време да се посвети и на уредувањето на собата. Последните неколку дена поминаа низ неколку продавници бидејќи сакаа во Новата година да влезат подговени за синот“ вели извор близок на парот и додава дека им помага мајката на Александра, која заедно со пејачката го бира мебелот. „Собата ќе биде во бели, сиви и небо светли нијанси. Александра сакаше да има голема комода на ...
| | веќе видена | слични

Пејачката Александра и нејзиниот сопруг Филип Живоиновиќ потрошиле 5000 евра за детската соба, за бебето кое го очекуваат во април. Младата брачна двојка вели дека сака на време да се подготви за големиот настан. „Александра и Филип живеат во стан во населбата Степ Степановиќ. Станот го опремиле на начин на кој тој изгледа како семејно гнездо. Сакаа да бидат самостојни. Одбија по венчавката да живеат во вилата на Лепа Брена и Боба Живоиновиќ. Александра е таа која сакала да има свој дом на друга адреса. Сега додека е во бремена состојба, таа активно работи на новиот албум. За време на паузите со Филип ја опремуваат детската соба. Во последните денови двајцата разгледуваа низ бројни продавници низ градот, затоа што сакаа во новата година да влезат целосно опремени“, вели извор близок до брачната двојка, кој додава дека мајката на Александра, Борка им помага околу изборот на намештај. „Собата ќе биде во бело со нијанси на сино, како небото. Александра сакала да има голем плакар на кој ќе го пресоблекува и бања ...
| | веќе видена | слични

Пејачката Лепа Брена која со сопругот Слободан Живојиновиќ и децата е на патување низ Азија и Австралија, на социјалните мрежи сподели фотографија на која има посебен вид леб кој се продава во странство, а наречен е „Лепа Брена“, и воопшто не е скап во однос на другите лебови. Брена се изненадила од овој гест, па на Инстаграм напиша дека сега може да ја пронајдат и во „јадлива состојба“.
| | веќе видена | слични

Српската ѕвезда Лепа Брена, која со сопругот Слободан Живојиновиќ и нивните деца е на патување низ Азија и во Австралија, на „Инстаграм“ се пофали дека на Тајланд се продава леб што го носи нејзиното име. Таа откри дека лебот не е многу скап. „Отсега Брена може и да се јаде“, напиша таа. Фановите ѝ пишаа дека овој леб го има во продавници во Детроит, но и на други места во светот. Во осумдесеттите години од минатиот век и во поранешна Југославија се продаваше леб што се викаше „ногата на Лепа Брена“. Текстот (Фото) Брена се пофали, се продава леб со нејзиното име е превземен од Reporter.mk .
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонија не успеа да ги оправда очекувањата, не успеа на ова ЕП 2020 да се пласира во втората фаза. Зошто? Кои беа причините? Еве сега кога минаа три дена од ...
сите 425 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, преку ФБ одговори на нападите од дополнителната заменичка министерка Петровска.- Во однос на денешното интервју за ...
сите 210 | | | веќе видена

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 258 | | | веќе видена

Ако новата методологија се усвои набрзо – март е отворен прозорец за добивање датум вели Себастијан Малијар од Јacque Delores институтот во париз за тв 24. ...
сите 309 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 88 | | | веќе видена

Реал Мадрид успеа да ја добие пресметката со Севилја со 2-1, но дуелот на „Сантијаго Бернабеу“ го одбележаа спорни моменти од кои најмногу внимание доби ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Синот на Брена имал сообраќајна незгода

Од:
До кого (е-маил):
Порака: