Погледајте како Лепа Брена ужива на егзодична дестинација во костим за капење (фото)

Печката Лепа Брена отпатувала со семејството на егзотична дистинација каде што решила да ги помине овие студени денови кој ја зафатиле Србија.И додека сите во Србија се смрзнуваат таа во базен со својот сопругот Боба Живојиновиќ и синот Виктор кој ја објавил оваа фотографија од Тајланд, покажува каде целото семејство претстојува и ужива под убавите сончеви зраци.Дека на пеачката и одговара одмор на топло тоа го покажала со насмевка, во костим за капење и со шешир на глава.
| | веќе видена | слични

Српската пејачка Лепа Брена објави фотографии од нејзиното патување на Бали. Брена на островот каде била ѝ претходно, со фановите сподели дека го минува одморот од сништата со нејзиниот сопруг Бобо Живоиновиќ. „Јас сум со најмилите на најубавото патување. Од тука ви испраќам бакнежи и сакам да ви кажам дека навистина уживам. Еве ме на прекрасното Бали, во рајот полн со зеленило. Ќе останеме тука неколку дена, а потоа патуваме за Австралија каде ќе имаме концерт со Стефан“, напишала Брена. Брена претходно со семејството била и во посета на Виетнам, Сингапур и Тајланд. Текстот (Фото) Брена во Бали на патување од сништата е превземен од Reporter.mk .
| | веќе видена | слични

Манекенката Доротеа Раденковиќ и нејзиниот партнер, некогашниот учесник во реалното шоу „Survivor“ , Немања Рошиќ добија ќерка. Пред да започне врска со Немања, познатата манекенка беше во врска со синот на Лепа Брена, Стефан Живојиновиќ. Стефан и Доротеа се забавуваа повеќе од две години, а беа и на заедничко патувања на Тајланд и се појавуваа на јавните случувања. Меѓутоа, Доротеа и Стефан раскинаа, па манeкенката започна врска со Немања со кого се сврши во септември 2018година. На почетокот на оваа година, поточно на 2 јануари добија ќерка која ја крстија Арија. Вистина.мк
| | веќе видена | слични

Синовите на Лепа Брена ладното време го заменија со тропска клима, а на социјалните мрежи покажаа како вистински уживаат на плажа. Стефан Живојиновиќ објави фотографија со својот брат Виктор на која пушат пури. Со оглед на тоа дека се синови на познати родители неизбежни се негативните коментари, па затоа најверојатно на нивната мајка веќе и се слошило од фотографијата, бидејќи на неа јавно ја промовираат неа.
| | веќе видена | слични

Пејачката Александра и нејзиниот сопруг Филип Живојновиќ ќе бидат родители на момчето Александар за помалку од три месеци. Младиот пар одлучи ништо да не остава на случајност, па на време ја подготви собата на идниот наследник. Најмладиот член на семејството, Живојиновиќ, во величествен стан во Вождовац ќе има своја соба, за која познатите родители потрошиле повеќе од 5.000 евра. - Александара и Филип живеат во стан во населбата Степа Степановиќ, кој го опремија да биде нивно семејно гнездо. Тие сакаа да бидат независни, па по свадбата не се согласија да живеат во вилата на Безаниска коса, каде живеат таткото на Филип и Лепа Брена. Александра сакаше нејзиниот дом да биде на друга адреса, а сега активно работи на нов албум во нејзината доцна бременост. Во паузите од снимањето песни, таа, заедно со Филип, е посветена на уредување на просторијата за наследникот. Во последниве неколку дена тие, ги посетија голем број продавници низ градот, бидејќи сакаат да се започне новата година со комплетно опремен ...
| | веќе видена | слични

Стефан и Виктор Живојиновиќ се наоѓаат на Бали уживајќи во тропските денови. Синовите на Лепа Брена избегаа од студениот Белград и уживаат во сите можности што ги нуди ова одморалиште. Стефан објави фотографија од базенот на која пушат пури. Имајќи предвид дека тие се деца на познати родители, се надеваме дека ќе ги заобиколат негативните коментари по социјалните мрежи, како и од мама Брена, бидејќи на овој начин лошо се промовираат на Инстаграм.
| | веќе видена | слични

Пејачката Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ за помалку од три месеци ќе станат родители на нивниот син Александар. Како што пренесува курир.рс младиот пар веќе ја подготвил детстката соба за наследникот. Малиот Александар ќе има своја соба за која познатиот пар издвоил 5000 евра. „Александра и Филип живеат во населба во Степ Степановиќ, а тоа ќе биде нивно љубовно гнездо. Сакаа да бидат самостојни, па поради не живеат во вилата на Бежаниска коса каде што живеат Лепа Брена и Боба Живојиновиќ. Александра сакаше свој дом на своја адреса, а иако е во поодминета бременост работи на својот нов албум. И додека го снима новиот албум, таа има време да се посвети и на уредувањето на собата. Последните неколку дена поминаа низ неколку продавници бидејќи сакаа во Новата година да влезат подговени за синот“ вели извор близок на парот и додава дека им помага мајката на Александра, која заедно со пејачката го бира мебелот. „Собата ќе биде во бели, сиви и небо светли нијанси. Александра сакаше да има голема комода на ...
| | веќе видена | слични

Пејачката Александра и нејзиниот сопруг Филип Живоиновиќ потрошиле 5000 евра за детската соба, за бебето кое го очекуваат во април. Младата брачна двојка вели дека сака на време да се подготви за големиот настан. „Александра и Филип живеат во стан во населбата Степ Степановиќ. Станот го опремиле на начин на кој тој изгледа како семејно гнездо. Сакаа да бидат самостојни. Одбија по венчавката да живеат во вилата на Лепа Брена и Боба Живоиновиќ. Александра е таа која сакала да има свој дом на друга адреса. Сега додека е во бремена состојба, таа активно работи на новиот албум. За време на паузите со Филип ја опремуваат детската соба. Во последните денови двајцата разгледуваа низ бројни продавници низ градот, затоа што сакаа во новата година да влезат целосно опремени“, вели извор близок до брачната двојка, кој додава дека мајката на Александра, Борка им помага околу изборот на намештај. „Собата ќе биде во бело со нијанси на сино, како небото. Александра сакала да има голем плакар на кој ќе го пресоблекува и бања ...
| | веќе видена | слични

Пејачката Лепа Брена важи за една од најпопуларните во регионот со кариера на ниво уште од поранешна Југославија, а од друга страна според српските медиуми, таа има уште многу да научи. Имено, Брена на социјалната мрежа Инстаграм ги поздрави своите фанови од Црна Гора , а во таа прилика дури двапати успеа да погреши и неправилно да го напише зборот „Montenegro“. -Позз од Porto Monte Negro,напиша Брена. Изгледа дека Брена мислела дека тоа што на српски се изговара Црна Гора, значи дека и на англиски треба да се напише така, а откако ова и беше потенцирано јавно, веројатно ќе ја научи лекцијата. Неодамна инаку семејството на Брена беше исто така засрамено после објавата дека сопствениците на ресторанот „Три точки“ крадат струја на начин што се нелегално приклучени на електромрежата, а претходно се исклучени поради долг, ЕПС покрена детална истрага. Како што на многумина им е познато сопствениците на објектот се Лепа Брена, Филип Живојиновиќ и неговата сопруга Александра Пријовиќ. Од ЕПС наведоа дека поради ...
| | веќе видена | слични

Пејачката Лепа Брена која со сопругот Слободан Живојиновиќ и децата е на патување низ Азија и Австралија, на социјалните мрежи сподели фотографија на која има посебен вид леб кој се продава во странство, а наречен е „Лепа Брена“, и воопшто не е скап во однос на другите лебови. Брена се изненадила од овој гест, па на Инстаграм напиша дека сега може да ја пронајдат и во „јадлива состојба“.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рашела Мизрахи, која вчера рано наутро беше разрешена од министерка за труд и социјална политика, и беше постојано мета на антисемитски напади од лица блиски ...
сите 182 | | | веќе видена

Пратениците упатија пораки до граѓаните за кого да ја дадат довербата на 12 април. Пратеникот Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ изјави дека граѓаните не треба да ...
сите 169 | | | веќе видена

Пратеничката Лилјана Поповска од ДОМ го обезбедила последниот глас што недостигаше за донесување на Законот за јавно обвинителство, кој денеска беше усвоен со ...
сите 183 | | | веќе видена

Претседателот на Европски совет Шарл Мишел вечерва организира неформална вечера за лидерите од Европската Унија и од Западен Балкан. Според него состанокот е ...
сите 596 | | | веќе видена

“Доцнам зошто бев физички нападнат од затворски слубежници” – рече обвинетиот  во “Рекет” Бојан Јовановски при влезот во судницата обраќајќи се на новинарите. ...
сите 325 | | | веќе видена

Вардар одигра перфектен меч против Мотор Запорожје и го обезбеди пласманот во осминафиналето на Лигата на шампионите, но за таа брилијатна партија дојдоа и ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Погледајте како Лепа Брена ужива на егзодична дестинација во костим за капење (фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: