Сончево со мала со умерена облачност

8 копии

– Времето во Македонија ќе биде сончево со мала, а во западните делови со умерена облачност. По одделни котлини, вклучувајќи ја и Скопската ќе има услови за појава на магла. Температурата ќе се движи од осум до 14 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала, со умерена облачност. Температурата ќе достигне до 10 степени. До среда ќе се задржи стабилно, суво и релативно топло за овој период од годината. Наутро ќе има услови за појава на магла по одделни котлини, а преку денот ќе има мала до умерена облачност. Под влијание на влажен бран во четврток ќе биде облачно со повремен дожд, а на високите планини од снег. Претпладне врнежи ќе има на западот, а до крајот на денот ќе се прошират во поголем дел од земјава, но сепак најинтензивни ќе останат во западните делови. Во петок врнежите ќе бидат слаби и полокализирани, но ќе биде постудено па слаб снег ќе има и на повисоките места особено на западот. Во деновите од викендот се очекува стабилно, суво и ветровито време.
| | веќе видена | слични
4 копии

Утре ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен ќе биде долж Повардарието. В среда кон крајот на денот и в четврток претпладне ќе има локални врнежи претежно од снег, кои повеќе ќе бидат застапени во западните делови. Потоа во наредните денови времето ќе биде стабилно и суво, од петок по котлините и по речните долини ќе има појава на магла и ниска облачност.
| | веќе видена | слични
2 копии

В среда кон крајот на денот и в четврток претпладне ќе има локални врнежи претежно од снег, кои повеќе ќе бидат застапени во западните делови. Потоа во наредните денови времето ќе биде стабилно и суво, од петок по котлините и по речните долини ќе има појава на магла и ниска облачност.
| | веќе видена | слични

Во Скопје Петровец утрово се измерени минимални минус два степена, а максимални шест степени е во Дојран. Во Скопје Петровец утрово се измерени минимални минус два степена, а максимални шест степени е во Дојран.Според УХМР, минус еден е во Берово и Тетово, нула во Виница, Крива Паланка, Ѓуриште, Крушево, Маврово, Демир Капија, Лазарополе, Куманово, Скопје, Штип, Битола и Струмица, еден во Гевгелија, два во Пожаране и Прилеп, три во Претор и Тополчани, како и четири степени во Дебар и Охрид.Висината на снежната покривка е еден сантиметар во Лазарополе и Маврово, а количината врнежи изминатите 24 часа е четири литри на метар квадратен во Дебар и Маврово, два во Крушево, Крива Паланка, Охрид, Претор, Пожаране и Прилеп, како и еден литар во Виница, Дојран, Лазарополе, Тетово, Битола и Штип.Преку ноќта и изутринава времето беше умерено до значително облачно со локални врнежи од дожд, а на планините од снег. Дуваше умерен ветер од јужен правец, кој во Битола достигнуваше брзина до 60 километри на час.Во ...
| | веќе видена | слични

Утре во Македонија ќе преовладува умерено облачно време со слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен северозападен ветер. Кон крајот на денот се чекува зголемено наоблачување особено во западните делови со услови за можни врнежи, претежно од снег особено во текот на ноќта. Максималната температура ќе достигне до 11 степени. Гледајте МЕТЕО со Наташа Алексоска
| | веќе видена | слични
6 копии

Времето денеска променливо облачно. Во раните претпладневни часови, како и кон крајот на денот, ќе има повремени врнежи од дожд. На планините врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува умерен југозападен ветер, чиј правец кон крајот на денот ќе се промени во северен. Максималната температура ќе се движи од 7 до 13 степени. Во Скопје променливо облачно, претпладне со слаба магла, а кон крајот на денот со услови за повремен слаб дожд. Ќе дува умерен југозападен ветер, кој попладне ќе го промени правецот во северен. Максималната температура ќе достигне до 10 степени. Утре ќе има преодно стабилизирање на времето со умерен ветер од северозападен правец, кој ќе предизвика опаѓање на дневната температура. В четврток ќе има нов влажен и постуден бран со локални врнежи од дожд, а на планините и на повисоките места од снег. Врнежите ќе бидат позастапени во југозападните делови. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец поради што дневните температури дополнително ќе опаднат. Потоа следува период на стабилно и суво ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Преку ноќта и изутринава времето беше умерено до значително облачно со локални врнежи од дожд, а на планините од снег. Дуваше умерен ветер од јужен правец, кој во Битола достигнуваше брзина до 60 км/ч. Времето денеска променливо облачно, во раните претпладневни часови, како и кон крајот на денот ќе има повремени врнежи од дожд. На планините врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува умерен југозападен ветер, чиј правец кон крајот на денот ќе се промени во северен. Максималната температура ќе се движи од 7 до 13 степени. Утре ќе има преодно стабилизирање на времето со умерен ветер од северозападен правец, кој ќе предизвика опаѓање на дневната температура. Во четврток ќе има нов влажен и постуден бран со локални врнежи од дожд, а на планините и на повисоките места од снег. Врнежите ќе бидат позастапени во југозападните делови. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, поради што дневните температури дополнително ќе опаднат. Потоа следува период на стабилно и суво време со ниски утрински температури, а ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Времето денеска ќе биде променливо облачно, рано изутрина и кон крајот на денот ќе има повремени врнежи од дожд. На повисоките планини врнежите ќе бидат од снег. Времето денеска ќе биде п роменливо облачно, рано изутрина и кон крајот на денот ќе има повремени врнежи од дожд. На повисоките планини врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува умерен југозападен ветер, чиј правец кон крајот на денот ќе се промени во северен. Утринската температура ќе се движи од нула до шест степени, а дневната температура од четири до 13 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен југозападен ветер, чиј правец кон крајот на денот ќе се промени во северен. Утринската температура ќе достигне до еден, а дневната до 10 степени. Во четврток ќе има нов влажен и постуден бран со локални врнежи од дожд и снег и со опаѓање на дневните температури. Потоа следува период на стабилно и суво време со ниски утрински температури, а дневните повторно ќе бидат во пораст.
| | веќе видена | слични
6 копии

Во Скопје Петровец утрово се измерени минимални минус два степена, а максимални шест степени е во Дојран. Според УХМР, минус еден е во Берово и Тетово, нула во Виница, Крива Паланка, Ѓуриште, Крушево, Маврово, Демир Капија, Лазарополе, Куманово, Скопје, Штип, Битола и Струмица, еден во Гевгелија, два во Пожаране и Прилеп, три во Претор и Тополчани, како и четири степени во Дебар и Охрид. Висината на снежната покривка е еден сантиметар во Лазарополе и Маврово, а количината врнежи изминатите 24 часа е четири литри на метар квадратен во Дебар и Маврово, два во Крушево, Крива Паланка, Охрид, Претор, Пожаране и Прилеп, како и еден литар во Виница, Дојран, Лазарополе, Тетово, Битола и Штип. Преку ноќта и изутринава времето беше умерено до значително облачно со локални врнежи од дожд, а на планините од снег. Дуваше умерен ветер од јужен правец, кој во Битола достигнуваше брзина до 60 километри на час. Во текот на денот ќе биде променливо облачно, во раните претпладневни часови, како и кон крајот на денот ќе има ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според УХМР, минус еден е во Берово и Тетово, нула во Виница, Крива Паланка, Ѓуриште, Крушево, Маврово, Демир Капија, Лазарополе, Куманово, Скопје, Штип, Битола и Струмица, еден во Гевгелија, два во Пожаране и Прилеп, три во Претор и Тополчани, како и четири степени во Дебар и Охрид. Висината на снежната покривка е еден сантиметар во Лазарополе и Маврово, а количината врнежи изминатите 24 часа е четири литри на метар квадратен во Дебар и Маврово, два во Крушево, Крива Паланка, Охрид, Претор, Пожаране и Прилеп, како и еден литар во Виница, Дојран, Лазарополе, Тетово, Битола и Штип. Преку ноќта и изутринава времето беше умерено до значително облачно со локални врнежи од дожд, а на планините од снег. Дуваше умерен ветер од јужен правец, кој во Битола достигнуваше брзина до 60 километри на час. Во текот на денот ќе биде променливо облачно, во раните претпладневни часови, како и кон крајот на денот ќе има повремени врнежи од дожд. На планините врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува умерен југозападен ветер, чиј ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Општина Струга е држава во мало. Има долга традиција на различни вери и етнички заедници, но соживотот секогаш бил по мерка. Вака ја замислувам и нашата земја, ...
сите 181 | | | веќе видена

Изборен молк пред утрешниот прв круг претседателски избори и предвремените локални избори во општините О хрид, Д ебар и Н ово С ело. На полноќ заврши изборната ...
сите 222 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 115 | | | веќе видена

Тројцата претседателски кандидати Блерим Река, поддржан од Алијансата за Албанците и Беса, кандидатката поддржана од ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова и ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сончево со мала со умерена облачност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: