Не се очекува излевање на поголемите реки по најавените врнежи од дожд


5 копии
3 копии
2 копии

Атмосферата над нашата држава е премногу загреана поради африканскиот бран кој се наоѓа над нас, јавува Славчо Попоски. Од север ќе се спушта посвежа воздушна ...
| | веќе видена | слични
61 копии
11 копии
10 копии

Високи температури пропратени со нестабилно време најавуваат метеролозите до крајот на овој месец. Речиси секој ден до крајот на јуни се најавуваат врнежи во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за надворешни работи испрати нота до грчкото МНР, со која го известува дека Договорот за решавање на спорот за името е ратификуван во ...
сите 143 | | | веќе видена

Ужасна трагедија попладнето го потресе Велес. Според првичните информации на локалните медиуми и очевидците, во пожар кој избувна околу 15 и 30 часот изгореа ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не се очекува излевање на поголемите реки по најавените врнежи од дожд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: