Синдикатот на Југохром инсистира комбинатот повторно да почне да работи


2 копии

Синдикатот на вработените во „Југохром“ бара на комбинатот за обработка на метал да му се овозможи повторно да започне со работа што е можно побрзо. И покрај ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Независниот синдикат на полицијата не добива решение за репрезентативност, иако е обезбеден потребниот законски цензус, додека се подготвува нов закон за ...
| | веќе видена | слични

Синдикалците ги изнесоа на маса аргументите за, како што велат, вистината за затворањето на комбинатот „Југохром“, каде што повеќе од 1.000 работници се уште ...
| | веќе видена | слични

Движењето Еко Герила шири невистини и ја манипулира јавноста за фабриката да не се отвори, обвинуваат од Синдикатот на „Југохром“. Според нив, комбинатот не ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 269 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 244 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 283 | | | веќе видена

Капитал - Груевски бара азил од Унгарија, јавноста бара одговорност за неговото бегство „Груевски бара азил од Унгарија, јавноста бара одговорност за неговото ...
сите 338 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 127 | | | веќе видена

Постои ли белоруска врска во бегството на Груевски, повеќе унгарски медиуми пренесуваат изјава на добро информиран дипломат кој тврди дека според дипломатските ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Синдикатот на Југохром инсистира комбинатот повторно да почне да работи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: