Фановите на Џенова молчеа 43 минути на мечот со Емполи во чест на жртвите на урнатиот мост

Фановите на Џенова ги проследија првите 43 минути од вчерашниот првенствен натпревар со Емполи во тишина, во знак на почит кон жртвите на уривањето на мостот ...
| | веќе видена | слични

Славниот италијански архитект, Ренцо Пиано, се понуди да донира дизајн за нов мост, кој би го заменил оној кој се сруши во неговиот роден град Џенова, во текот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Словенечката демократска партија, Јанез Јанша, вчера одржа маркантен говор на самитот на Европската народна партија во Хелсинки, за индината ...
сите 188 | | | веќе видена

Судскиот доставувач од сабајлево на три пати се обидел на адреса каде се води по лична карта да му го достави решението на Никола Груевски дека не му се ...
сите 217 | | | веќе видена

Иницијативата Правда за Никола Груевски денеска преку сооштение искажа незадоволство од одбивањето на второстепената жалба за одложување на издржувањето на ...
сите 104 | | | веќе видена

На централната церемонија во Париз, чиј домаќин беше францускиот претседател Франсоа Макрон, учествуваа претседателите и премиерите на речиси 80 држави од сите ...
сите 158 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 12. ноември 2018 (ИНПРЕС) – МВР ќе поднесе соодветни пријави против Јанко Бачев и демонстрантите кои протестираа пред куќите на пратениците од ...
сите 101 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска попладне ги посети американските воени гробишта во предградието Сирен на Париз, кои се симбол на учеството на ...
сите 60 | | | веќе видена

Ѓорѓија Нестороски, претставник  од ова здружение информира дека се работи за постоечкиот објект на „стара Кожара", кој е во руинирана состојба, но може да ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фановите на Џенова молчеа 43 минути на мечот со Емполи во чест на жртвите на урнатиот мост

Од:
До кого (е-маил):
Порака: