Седум деца добиле труење од храна во трпезарија на ФФМ

5 копии
7 копии

Затворен угостителски објект кој се затруле седум млади фудбалери на ФФМ Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) од Центарот за јавно здравје ...
| | веќе видена | слични

Вечерата била подготвена и сервирана од приватна кетеринг служба, информираат од Државниот санитарен и здравствен инспекторат..   Затруените деца се јавиле во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Градот Скопје има еден главен најголем проблем. Тоа се вика неспособниот Петре Шилегов. Кога Петре Шилегов како најбогат градоначалник во регионот не би бил ...
сите 144 | | | веќе видена

Над илјада македонски државјани кои живеат во странство се пријавиле да учествуваат на претстојниот есенски референдум. Државната изборна комисија (ДИК) се ...
сите 132 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, заедно со министерот за комуникации, отчетност и транспарентност, Роберт Поповски, денеска се сретна со претседателот на ДИК, Оливер ...
сите 50 | | | веќе видена

Во период од една година откако беше потпишан договорот за пријателство и добрососедство меѓу Македонија и Бугарија односите на политичарите од Софија и Скопје ...
сите 121 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека кога криминалот и корупцијата стануваат пракса во работењето на власта, науката и образованието од приоритет се запоставуваат и ...
сите 46 | | | веќе видена

Министерството за транспорт и врски реагира на денешната прес-конференција на претставник на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ. Во недостиг на конкретни идеи, а ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Седум деца добиле труење од храна во трпезарија на ФФМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: