Симптоми на траумата

Дефинирањето на нештата е комбинација на содржината од истите. Не постои дефиниција без материјал за разработка. Обработката е патот кон дефинираноста. Во дефинирањето секогаш постои мотивираност во содржина на нештата. Содржината се гради од дефинираноста на проблемот на истите, а проблемот се наоѓа во нивната мобилност кон соединување и градење на единка. За решение на проблемот, треба да се дефинира причината. А за создавање на целта, потребна е дефиниција на последицата. Дефинираноста на нештата зависи од брзината. Дефинирањето на болеста зависи од протезите вметнати на заболениот. Состојбата на болниот и неговото подобрување зависи од правилната дефинираност на протезите. Почетокот на болеста значи непочитување на симтомите, а непочитувањето секогаш се одразува во дефинирањето на индивидуата. Протезите се помагала кои ја одредуваат гадоста и големината на проблемот. А големината на проблемот, зависи од времето. Светот се дефинира, во овој случај се сепарира на природа и општество. Главниот проблем се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Околу 80 кучиња скитници биле заловени и соодветно третирани во изминатите четири месеци во Кавадарци, информираше денеска Петар Камчев од Јавното ...
сите 137 | | | веќе видена

Кога на 28 јуни 1914 година Гаврило Принцип како резултат на околности кои се уште се истражуваат во историјата успева да изврши атентат врз надвојводата Франц ...
сите 175 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп се најде на удар на критики, зошто не го посетил меморијалниот центар на американските војници во Франција. Белата куќа ...
сите 86 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 12. ноември 2018 (ИНПРЕС) – МВР ќе поднесе соодветни пријави против Јанко Бачев и демонстрантите кои протестираа пред куќите на пратениците од ...
сите 101 | | | веќе видена

Според Влатко Ѓорчев, членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, најавените налепници на автомобилите, не се решение за чистење на воздухот, и порача Заев, Макрадули и ...
сите 19 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и пионот Мицкоски се ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Симптоми на траумата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: