Симптоми на траумата

Дефинирањето на нештата е комбинација на содржината од истите. Не постои дефиниција без материјал за разработка. Обработката е патот кон дефинираноста. Во дефинирањето секогаш постои мотивираност во содржина на нештата. Содржината се гради од дефинираноста на проблемот на истите, а проблемот се наоѓа во нивната мобилност кон соединување и градење на единка. За решение на проблемот, треба да се дефинира причината. А за создавање на целта, потребна е дефиниција на последицата. Дефинираноста на нештата зависи од брзината. Дефинирањето на болеста зависи од протезите вметнати на заболениот. Состојбата на болниот и неговото подобрување зависи од правилната дефинираност на протезите. Почетокот на болеста значи непочитување на симтомите, а непочитувањето секогаш се одразува во дефинирањето на индивидуата. Протезите се помагала кои ја одредуваат гадоста и големината на проблемот. А големината на проблемот, зависи од времето. Светот се дефинира, во овој случај се сепарира на природа и општество. Главниот проблем се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Да го приближиме Охрид уште повеќе до Европа, па од балкански да биде прогласен за европски Ерусалим, По примерот на „Билјана платно белеше„“ сите ние да го ...
сите 125 | | | веќе видена

Пресврт во вокабуларот на македонскиот претседател или случаен пропуст? Во соопштението од средбата со американскиот министер за одбрана на претседателскиот ...
сите 146 | | | веќе видена

Тајфунот кој ги погоди Филипините направи голема штета и во Кина. На едно видео од Хонг Конг се гледа како невремето урива кран висок повеќе од 20 ...
сите 111 | | | веќе видена

Денешниот вторник ќе го проследи Марс во Јарец и, иако не е аспект кој донесува турбуленција, сепак е тежок сам по себе поради енергијата која ја носи со себе, ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Симптоми на траумата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: