Жени добро погледнете ја оваа фотографија - може многу да ви помогне

Грутките крв се топчиња во кои крвта се сменила од течна состојба во гел. Тие обично не му прават ништо на вашето здравје, бидејќи го штитат телото од крварење ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако инфекцијата со ХПВ може да се развие на која било возраст, ако се заразите многу рано, тоа може да биде особено опасно бидејќи вирусот има повеќе време за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ракот е доста подмолен и во многу случаи останува незабележан. Според некои експерти, сепак тоа не е сосема така и всушност телото се обидува да ни помогне за ...
| | веќе видена | слични

Кога ќе приметите дека на вашето лице се појавиле загноени или црвени точки, тоа не мора да значи дека во прашање се акни, туку една друга кожна болест. ...
| | веќе видена | слични

Дали некогаш сте се запрашале која тоалетна хартија е оздрава? Многу малку луѓе знаат дека онаа во боја и со различни мириси треба да се избегнува во поширока ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис вели дека референдумот на 30 септември е најважното гласање во историјата на македонската нација и дека треба да ...
сите 171 | | | веќе видена

Полицаецот-убиец Енвер Тоска, иако не ги исполнувал условите да биде полицаец добил значка и пиштол по интервенција на ДУИ, и тоа во време кога министер за ...
сите 159 | | | веќе видена

Претерувањето е дел од нашиот менталитет. Па така, што би рекол мојот пријател Велија, деновиве се претера и со емитувањето изјави на познати јавни личности, ...
сите 115 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 119 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 55 | | | веќе видена

Eвроатлантската иднина на државата, актуелните политички случувања во државата, како и претстојниот референдум беа темите на кои денеска претседателот на ...
сите 205 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 12 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жени добро погледнете ја оваа фотографија - може многу да ви помогне

Од:
До кого (е-маил):
Порака: