Симовски за Вардар: За следната сезона само Господ знае!

Ракометарките на Куманово во последниот натпревар од плејофот во женската Суперлига вечерва на домашен терен ја совладаа првопласираната екипа на табелата, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Селекторот на женската сениорска ракометна репрезентација, Симе Симовски го објави поширокиот список на ракометарки за претстојните бараж натпревари против ...
| | веќе видена | слични

Останато

Петте илјади амандмани на ДУИ за Изборниот законик дојдоа само како шлаг на тортата наречена коалициски недоразбирања меѓу владините партнери. Претходно ...
сите 402 | | | веќе видена

Убедливиот победник на изборите во Велика Британија, Борис Џонсон двапати бил во Белград - прво во 1999 година, кога го критикувал бомбардирањето на НАТО на ...
сите 169 | | | веќе видена

Вработените во Министерството за здравство денеска се приклучија на акцијата – Администрацијата чисти со граѓанската организација „Не биди ѓубре“. Министерот ...
сите 156 | | | веќе видена

Полицијата го објави името на првата жртва од ерупцијата на вулканот во Нов Зеланд, а потрагата по телата на останатите лица продолжува.Пронајдено е телото на ...
сите 144 | | | веќе видена

Според него реакцијата не се однесува на СДСМ, туку на фактот да не дозволат да се намали бројот на пратеници Албанци заради изборниот модел. – Вистина е дека ...
сите 141 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Симовски за Вардар: За следната сезона само Господ знае!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: