Македонија со шест медали на Медитеранските игри


Македонија има свои претставници на Медитеранските игри во Тарагона, а дел од тимот беа и нашите одбојкари кои претрпеа два порази од Египет и Шпанија и на тој ...
| | веќе видена | слични

Покрај индивидуалните успеси на македонските спортисти на Медитеранските игри во Тарагона, Шпанија, 2018-та година, во групниот спорт со солиднии резултати ...
| | веќе видена | слични

Mакедонскиот олимсики комитет (МОК) заедно со Агенцијата за млади и спорт (АМС) организираа прием за спортистите-учесници на Медитеранските игри во Тарагона, ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 348 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 78 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 108 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија, истакна премиерот Зоран Зав во интервју за Алсат-М, посочувајќи на примерот со поранешниот хрватски премиер Иво ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија со шест медали на Медитеранските игри

Од:
До кого (е-маил):
Порака: