УЕФА може да го казни Симеоне со три натпревари


7 копии
2 копии

Атлетико Мадрид во финалето во Лигата на Европа против францускиот Олимпик Марсеј ќе биде без заштитниот знак на клупата Диего Симеоне, откако аргентинскиот ...
| | веќе видена | слични

Голманот на Атлетико Мадрид Јан Облак продолжува да докажува зошто е сметан за број 1 на својата позиција во светот. Словенецот ја сочува мрежата во реваншот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 356 | | | веќе видена

Доколку портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ навистина сака да знае што е непотизам, нека го праша пионот Христијан Мицкоски како од сите професори на Машинскиот ...
сите 338 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 64 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 19 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 169 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, заедно со министерот за финансии Драган Тевдовски, денеска одржаа прес-конференција на која ги ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УЕФА може да го казни Симеоне со три натпревари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: