Симаптично планинско катче со импресивен поглед во најсеверниот град во Норвешка


Хамерфест е најсеверниот норвешки град кој за планинарските авантуристи нуди можност за одмор и уживање во симпатична планинска колиба со импресивна глетка. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Норвешка силно го поздравува Договорот од Преспа и решавањето на спорот со Грција како важен момент за процесите за вклучување на Република Северна Македонија ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев на Твитер информира за средба со својата норвешка колешка Ерна Солберг, чија земја и понатаму ќе ја поддржувала Македонија, бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев, во придружба на шефот на дипломатијата, Никола Димитров, во рамките на агендата од учеството на Минхенската конференција за безбедност, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, во придружба на министерот за надворешни работи Никола Димитров, во рамките на неговата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 1092 | | | веќе видена

Фијаското на самитот во Брисел е „втор Букурешт“ за земјата, дури и поопасен од првиот. Во 2008 година имавме јасна насока каде е излезот, овојпат, никој не ...
сите 379 | | | веќе видена

Откако не добивме датум за преговори со Европската Унија, премиерот Зоран Заев не се слушнал со францускиот претседател, Емануел Макрон. Ова Заев го кажа ...
сите 521 | | | веќе видена

Како што пишува новинарот Жерардо Фортуна , продолжението на разговорите за проширување на ЕУ денеска не е на агендата на лидерскиот самит иако беа спомненати  ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Симаптично планинско катче со импресивен поглед во најсеверниот град во Норвешка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: