Најново – детална анализа на времето за туристичките центри: Струга, Охрид, Преспа и Дојран

3 копии

До самиот крај на оваа недела вистинското лето продолжува и во туристичките центри во државава поточно во Струга, Охрид, Преспа и во Дојран. Времето ќе биде ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Попладнево и вечерва како и утре особено попладнето и рано вечерта особено во западните, југозападните, локално во јужните и во источните предели како и во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер се најавува за утре во повеќето делови на Македонија.Поинтензивни врнежи се очекуваат во западните и ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер особено во западните делови од земјава. Во ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Охрид, 15. август 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во ...
| | веќе видена | слични

Под влијание на циклонот Глорија во текот на денешниот ден (среда) ќе имаме променливо и нестабилно време со локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 73 | | | веќе видена

Пет лица се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа на три возила што денеска околу 12:30 часот се случила на регионалниот пат Желино-Групчин, ...
сите 195 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 110 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Калишкиот манастирски комплекс го сочинуваат четири светилишта, две пештерски цркви посветени на Богородица и Атанасиј Велики и уште две цркви едната посветена ...
сите 47 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најново – детална анализа на времето за туристичките центри: Струга, Охрид, Преспа и Дојран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: