Прогноза за времето денеска

3 копии
2 копии

Силно невреме зафати три земји во Европа. Силни врнежи, грмежи и поплави има во Австрија, Франција и Швајцарија. Според најавите силното невреме ќе ја зафати ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во одделни делови паѓа град , а силните врнежи од дожд предизвикаа и поплави . На социјалните мрежи вчеравечер се појавија снимки што покажуваат силни врнежи , ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчерашниот ден во Прилеп донесе големи поплави и тоа поради моќниот Флоријан кој услови нестабилно време со интензивен пороен дожд, електрични празнења и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

На интернет се појави шокантна снимка од поплавата која денеска ја погоди областа Тирол по синоќешните поројни дождови. Поради обилните врнежи, реките се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

„Почитувани судии од Апелациониот суд, Издигнете се над состојбата во која сте на сила втурнати, земете ги предвид аргументите на одбраната при носењето на ...
сите 195 | | | веќе видена

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 252 | | | веќе видена

Имотот во Чешка на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков ја зголемува околноста тој да се даде во бегство, продавајќи го огромниот имот од ...
сите 159 | | | веќе видена

Додека еден дел од познавачите на состојбите смета дека премногу значење ѝ се дава на целата ситуација, со бегството на поранешниот премиер и се занемаруваат ...
сите 124 | | | веќе видена

Eкс министерот Миле Јанакиески заврши во притвор, бидејќи наводно преку посредник барал амнестија од претседателот Ѓорги Иванов за сите обвинети од СЈО, а во ...
сите 51 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 175 | | | веќе видена

Последните официјални податоци на Државниот завод за статистика го потврдуваат тоа. Економските политики даваат резултат. Просечната плата во месец септември ...
сите 207 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прогноза за времето денеска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: