Заев ја повика дијаспората да гласа на референдумот

7 копии
2 копии

Европскиот комесар за добрососедска политика и проширување Јоханес Хан вели дека жали поради недостаток на национално единство во Македонија во врска со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Пропуштање на единствената шанса за напредок, изолација, стагнација и национализам или перспектива и евроинтеграциска иднина со конкретни бенефити како ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Канцеларката Ангела Меркел во телефонски разговор со премиерот Зоран Заев ја потврдила поддршката на Германија за постигнатиот Договор меѓу Македонија и ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел го поддржа престојниот референдум за името, во телефонскиот разговор со премиерот Зоран Заев попладнево, соопшти Владата. ...
| | веќе видена | слични

Германската канцеларка, Ангела Меркел во денешниот телефонски разговор со премиерот Зоран Заев ја потврдила поддршката на Германија за постигнатиот Договор со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека „опозицијата конечно треба да му каже на народот што сака, дали избори или неговата глава“, и порача да кажат ...
сите 217 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Кристоф Кастање веќе нема авторитет, а тоа ги отежнува обидите на претседателот Макрон да најде конструктивен излез од кризата ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев ја повика дијаспората да гласа на референдумот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: