Силна бура го погоди Балканот- еве кога ќе дојде во Македонија


2 копии
19 копии
2 копии
11 копии

Откорнати дрва, искршени гранки по улиците и оштетени покриви се дел од утринската глетка во Загреб по силниот ветер што не прекинува да дува од вчеравечер. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Силниот ветар кој синоќа и денеска дуваше во Загреб, корнеше дрвја и уништи покриви. Притоа од една стравотна глетка беа шокирани жителите на загрепската улица ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Силниот ветар, кој од вчера дува во подрачјето на Загреб, во текот на ноќта корнеше дрва, уриваше реклами, чадори, а не запира ни денес, поради што е прогласен ...
| | веќе видена | слични

Загреб во хаос. Невремето кое веќе втор ден беснее во хрватската престолнина зад себе остави искорнати дрвја, урнати реклами, расфрлани контејнери и оштетени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена. Дело на Александар Ношпал, за ...
сите 417 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп му се заканил на Иран со уништување ако ги нападне американските интереси. Ако Иран сака да се бори, тоа и официјално ќе ...
сите 186 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 246 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 75 | | | веќе видена

Тамара Тодевска во своето гостување, вечерва на 1ТВ на новинарско прашање дали парите за Евровизија требало да пренеменат за амбулантни возила даде одговор кој ...
сите 53 | | | веќе видена

По оваа смена на Кикл , сите министри од коалициската партија си поднесоа оставки. ,,Во договор со претседателот на државата , му предложив на претседателот да ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силна бура го погоди Балканот- еве кога ќе дојде во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: