Силјановска бара оставка од Владата на Заев (ВИДЕО)


3 копии

Веднаш по своевидната прозивка на „колегите Албанци“ на претседателската кандидатка Гордана Силјановска-Давкова, во интервју за Цивил Медиа одговори Џевдет ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Џевдет Хајредини, поранеше министер за финансии, одговори на повикот на кандидтаката за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска за времето кога беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кандидатката за претседателка Гордана Силјановска Давкова во вечерашниот дуел на МРТ рече дека во пресрет на вториот круг ќе разговара и со неопределените, со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мојата програма вели дека во целиот мандат ќе се борам за демократизација на македонскиот недомекратски политички систем, со сите инструменти што му стојат на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кандидатот за претседател на Република Македонија, професорката Гордана Силјановска Давкова во вечерашната дебата на МРТ потсети дека законот за јазиците е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Единствената филозофија, европска и демократска, е владеење на правото, право и правда, европски стандарди тоа е и филозофијата на мојата програма, вели ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицијата уапсила десет лица утринава на повеќе локации во Ѓорче Петров, Арачиново, Грчец, Чаир, Визбегово, Бардовци, Студеничани и Центар, а дел од уапсените ...
сите 175 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 445 | | | веќе видена

Министерката за одбрана и потпретседателка на СДСМ, Радмила Шекеринска, одговарајќи на новинарски прашања го изрази ставот на нејзината партија во однос на ...
сите 152 | | | веќе видена

 Во животот постојано учиме. Низ годините ќе доживеете и успеси и неуспеси, а од секое искуство ќе научите и некоја лекција. Но, постојат некои лекции кои би ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силјановска бара оставка од Владата на Заев (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: