Пендаровски прифатил ТВ дуел со Силјановска, но после 1 април


5 копии

Премиерот Зоран Заев и претседател на СДСМ изрази увереност во победата на кандидатот на владејачката коалиција Стево Пендаровски на претстојните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ако не победи кандидатот на СДСМ за претседател, Стево Пендаровски, спремен сум да разговарам со опозицијата за предвремени парламентарни избори, рече ...
| | веќе видена | слични

Вечерва ни Заев ни Мицкоски не ветуваат оставки ако изгубат нивните кандидати на претседателски избори, но премиерот рече дека ќе се оди на предвремени ...
| | веќе видена | слични

Пред претстојните претседателски избори, премиерот Зоран Заев го праша лидерот на опозицијата да се изјасни дали ќе повика на бојкот или не, особено во вториот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО –ДПМНЕ, Христијан Мицкоски побара од претседателот на СДСМ да се изјасни во врска со предвремените парламентарни избори. Премиерот Заев ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Заев во вечерашниот дуел на Христијан Мицковски изјави дека доколку кандидатот Стево Пендаровски изгуби на претседателските избори на барање на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев во вечерашниот дуел со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, рече дека доколку консензуалниот кандидат Стево Пендаровски не ги добие ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Осветениот крст, што вчера во водите на реката Луда Мара го фати 26-годишниот Александар Ристески од Прилеп, денеска е поставен на плоштадот во Кавадарци, при ...
сите 288 | | | веќе видена

Побрза интеграција на Западен Балкан во ЕУ или лажни надежи за датум оваа пролет? Пред доаѓањето на претседателот на Европскиот Совет Шарл Мишел во Скопје овој ...
сите 463 | | | веќе видена

Словенците не губат надеж, сепак можат да стигнат до полуфиналето на Европското првенство. Словенија му нанесе втор последователен пораз на Португалија денес ...
сите 192 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Oд ВМРО- ДПМНЕ ќе излезат со нови предлози и забелешки кои ги изработуваат стручните тимови за Законот за ЈО. Вака е договорено по денешната средба на ...
сите 156 | | | веќе видена

Атиџе Муратова, главната хероина од македонскиот документарен филм „Медена земја“ ќе биде работно ангажирана во општината Лозово и нејзината куќа ќе добие нов ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски прифатил ТВ дуел со Силјановска, но после 1 април

Од:
До кого (е-маил):
Порака: