Алфа телевизија: Дали Мухамед Зекири заговара пуч во СДСМ или во ИВЗ?


2 копии

Дали потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири прави пуч во ИВЗ или во партијата? Во екот на изборната кампања Зекири бара чистка во неговата матична партија, а ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сведоци сме на постојани обиди за насилно и незаконско преземање на ИВЗ со директно влијание на највисоките преставници на Власта, истакна Гордана Силјановска ...
| | веќе видена | слични

Претседателската кандидатка на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова, во средата се огласи во врска со превирањата во Исламската верска заедница (ИВЗ) и ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за претседател, Гордана Силјановска на својот Фејсбук профил го осуди, според неа, мешањето на власта во преземањето на ИВЗ. – Сведоци сме на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Демократска партија на Турците преку соопштение изрази загриженост за случувањата во Исламската верска заедница.„Крајно сме загрижени поради последните ...
| | веќе видена | слични

Класичен фалсификат се документите со кои Скендер Бузаку е назначен за поглавар на ИВЗ, тврдат од исламската верска заедница. Документите кои ги подигнале од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот Бујар Османи беше гостин во Централниот Дневник на 1ТВ каде зборуваше за случувањата во ИВЗ, но и изборите. Конзистентен е ставот на ДУИ дека ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 24 април 2019 Сакаме да ве известиме дека како Демократска партија на Турците сериозно сме загрижени и со големо внимание ги следиме случувањата во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 ЕБУ се огласи официјално и прогласи дека имало грешка во гласањето од страна на Белорусија. Грешка која Македонија ја направи победник од жири и официјално ...
сите 509 | | | веќе видена

Именувањето на новиот директор на Агенцијата за разузнавање, најавата за анализа на надворешната политика и за деблокада на процедурата за агремани за ...
сите 273 | | | веќе видена

Скандалот „Ибица“ доведе до падот на австриската влада, но истовремено, и до подем на познатиот музички хит од 1999 година, „We’re Going to Ibiza“ од групата ...
сите 201 | | | веќе видена

Неколку европски лидери се обидуваа да ја убедат германската канцеларка Ангела Меркел, на самитот во Романија на 9 мај, да ја прифати позицијата претседател на ...
сите 84 | | | веќе видена

Британската премиерка Тереза Меј утре ќе поднесе оставка поради тоа што не е прифатена нејзината позиција за тоа како да се реализира напуштањето на Европската ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алфа телевизија: Дали Мухамед Зекири заговара пуч во СДСМ или во ИВЗ?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: