Силјановска-Давкова: Потребно е обединување и заедништво на сите граѓани и масовно излегување на изборите


9 копии

Кандидатот за претседател на Република Македонија Проф. д-р Гордана Сиљановска Давкова вечерва се обрати на граѓаните во Валандово. Сиљановска Давкова посебен ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за претседател на Македонија Гордана Сиљановска Давкова својата изборна програма ја претстави пред граѓаните на Валандово. Според нејзе иако СДСМ и ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за Претседател на Македонија, Гордана Силјановска Давкова на својот фесјбук профил истакна дека преку концептот на право и правда, младите ќе ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Кандидатот за претседател Гордана Сиљановска Давкова вечерва се обрати на граѓаните во Валандово. Сиљановска Давкова посебен акцент стави на владеењето на ...
| | веќе видена | слични

Сиљановска Давкова посебен акцент стави на владеењето на правото и правната држава, односно како што рече таа Македонија  не е слободна држава во изминатите ...
| | веќе видена | слични

Мислам дека и луѓето кои имаат дилеми по она што се случи на референдумот, дали оваа власт е способна и дали сака да организира фер и демократски избори, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тие како да ја заборавија химната, тие наместо за право и правдини зборуваат за политиката и дека немаме друг излез, дека ова мораме да го сториме, порача ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Коалицијата „За подобра Македонија“ гарантира подобра иднина за Република Македонија, порача кандидатот за претседател, Гордана Силјановска Давкова од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Еквадорски судија наложи поранешниот министер за надворешни работи, Рикардо Патино, познат поддржувач на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, да биде уапсен ...
сите 128 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 325 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 134 | | | веќе видена

Откако за само два дена беа собрани над милијарда долари за реставрација на катедралата Нотр Дам во социјалните мрежи се појавија и првите критики. „Коe ...
сите 116 | | | веќе видена

Снимките од пожарот во Богородичната црква во Париз сите граѓани на Русија ги гледаа со солзи во очите, руските компании се подготвени да се приклучат на ...
сите 661 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силјановска-Давкова: Потребно е обединување и заедништво на сите граѓани и масовно излегување на изборите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: