Силјановска: Високо едуцирани кандидати со највисоки оценки станаа жртви на системот за да се вработат блиски роднини на власта


2 копии

Професорката Гордана Силјановска Давкова која е кандидат за претседател на иницијатива на група интелектуалци кој бара поддршка од конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За вработувањата на синови, ќерки, сестри, и други блиски роднини на партиски и државни функционери aпелирам Народниот правобранител да покрене постапка за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дури и името е неразделен дел од правото на самоопределување, заедно со знамето, со химната, Уставот, смета кандидатката за претседател која се пријави на ...
| | веќе видена | слични

Во ионака полудениот свет на македонската политика во кој деновиве еден чесен човек и научник им внесува страв во коски на сите кои што беа убедени во лесната ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во просториите на Општинскиот комитет Бутел, вечерва се одржа претставување на професорката Гордана Силјановска Давкова која е еден од кандидатите на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Професорката Гордана Силјановска – Давкова во објава на Фејсбук објаснува дека нејзиниот татко Александар Силјановски бил нејзина најголема инспирација да се ...
| | веќе видена | слични

Синоќа, во просториите на ОК Гази Баба на ВМРО-ДПМНЕ професорката Гордана Силјановска Давкова ги промовираше своите план и визија за Македонија како еден од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Професорката Гордана Силјановска Давкова од Ѓорче Петров ја почна внатрепартиската кампања за претседателски кандидат од редовите на ВМРО-ДПМНЕ. Пред ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 Но, велат колку професорката од Правниот факултет ќе успее да привлече непартиски гласови на контото на ВМРО ДПМНЕ ќе зависи и од кандидатот што ќе го ...
сите 162 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 192 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека сака да ја подели наградата што ја доби во Минхен со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Во Градската општа болница „8 Септември“ хоспитализирани се 18 пациенти, а тројца од нив се во критична состојба. Останатите 15 пациенти се во стабилна ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силјановска: Високо едуцирани кандидати со највисоки оценки станаа жртви на системот за да се вработат блиски роднини на власта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: