Силјановска-Давкова: Ќе се борам за воведување на соодветни мерки за чист воздух


Кандидатот за претседател, Гордана Силјановска Давкова вчера оствари средба со граѓаните во Општина Крива Паланка и разговараше со нив за енормното загадување, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Арбен Таравари од Алијансата за Албанците синоќа во емисијата „360 Степени“ на Алсат рече дека според нивните анкети, кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
3 копии
3 копии

Во он-лајн анкетата која што ја спроведе истражувачкиот центар на „Макфакс“, кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, Гордана Силјановска Давкова освои 40,6% ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарскиот европратеник од партијата ГЕРБ, Андреј Ковачев, на политичкото собрание на ЕПП во Брисел се сретнал и со Гордана Силјановска Давкова, кандидатот на ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот европратеник од партијата ГЕРБ, Андреј Ковачев, на политичкото собрание на ЕПП во Брисел се сретнал и со Гордана Силјановска-Давкова, каде таа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб јужен ветер.Минималната температура ќе се спушти меѓу 3 и 11, а максималната ќе достигне од 25 до 31 степен, ...
сите 217 | | | веќе видена

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 342 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 54 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силјановска-Давкова: Ќе се борам за воведување на соодветни мерки за чист воздух

Од:
До кого (е-маил):
Порака: