Силјановска-Давкова на средба со уметници и актери


8 копии
3 копии
6 копии

Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од најголемата опозициска и најголемата политичка партија во Република Македонија ВМРО-ДПМНЕ ја дава поддршката ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Кристијан Мицкоски по средбата со коалициционите партнери изјави дека сите и даваат поддршка на претседателскиот кандидат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва оствари средба со коалиционите партнери од коалицијата „За подобра Македонија.“ По средбата посочи дека ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Кандидатот за претседател на Република Македонија проф. д-р Гордана Силјановска Давкова денес оствари средба со пензионерското друштво во Гевгелија. При самата ...
| | веќе видена | слични

По средбата посочи дека целата коалиција ја дава поддршката и комплетно застанува позади претседателскиот кандидат професорката Гордана Силјановска Давкова. ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски вечерва по средбата со Коалицијата, истакна дека кандидатот Гордана Силјановска Давкова ќе победи, и тоа, според него, ќе биде почеток на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кандидатот за претседател на Република Македонија проф. д-р Гордана Силјановска Давкова денес оствари средба со претседателот на Стопанска комора на ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за претседател Гордана Силјановска Давкова денес оствари средба со пензионерското друштво во Гевгелија, при што се осврна на секојдневните проблеми ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претставникот на Европскиот парламент за Брегзит, Ги Верхофштат изјави дека сме сведоци на „момент за вистински револт“ поради Брегзит во Велика Британија, ...
сите 287 | | | веќе видена

Вчерашното соопштение на Министерството за правда во кое беше наведено дека законот за јавно обвинителство со кое се одредува идниот статус на Специјалното ...
сите 181 | | | веќе видена

Ниски температури и снег има во Далмација. На врвот на Брач на Видова гора наврна снег, а температурите паднаа за 15 степени во однос на температурите за ...
сите 205 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО –ДПМНЕ, Христијан Мицкоски побара од претседателот на СДСМ да се изјасни во врска со предвремените парламентарни избори. Премиерот Заев ...
сите 182 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денеска изјави дека власта нема да исполни ниедно барање на опозицијата и ги повика граѓаните да не ги ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силјановска-Давкова на средба со уметници и актери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: