Силјановска: Кон мене доаѓаат многу напади, но одам до крај!


Универзитетската професорка Гордана Силјановска-Давкова е кандидатката од ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата на претстојните избори, кои се закажани за 21 ...
| | веќе видена | слични

Влатко Ѓорчев загуби на Конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ. Нe дека не знaеше, ама човекот играше и загуби. И наместо да се лути и да мрчи, првото нешто што го кажа е ...
| | веќе видена | слични

Директорот на „Дрисла“, Горан Ангелов е третопласиран на саботната конвенција на ВМРО-ДПМНЕ каде се избираше кандидат за претседател на државата. За него ...
| | веќе видена | слични

Откако екс градоначалникот на скопската општина Аеродром, се пренесаочи кон адвокатската кариера, јавноста ретко го слушаше и гледаше. Со коментар околу ...
| | веќе видена | слични

Двојно помал беше бројот на делегати на конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ за претседателски кандидат, за разлика од сите досегашни. На конвенцијата која се одржа во ...
| | веќе видена | слични

Во писмо до лидерот на ВМРО ДПМНЕ, поранешниот градоначалник на Аеродром и близок соработник на Груевски, Ивица Коневски порачува да работи на обединување на ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот градоначалник на Аеродром од ВМРО-ДПМНЕ, Ивица Коневски, и посака успех на Грдана Силјановска – Давкова на претседателските избори како кандидат на ...
| | веќе видена | слични

Членот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен градоначалник на Аеродром, Ивица Коневски, јавно го повикува лидерот на партијата, Христијан Мицкоски, во наредниот период да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претставник на извршната власт, ниско во хиерархија, денес призна дека знаел дека ќе има истрага уште таа пред да почне во ЈО.... А замислете што знаат тие ...
сите 332 | | | веќе видена

Вкупно 171 предмет презело Јавното обвинителство на Република Северна Македонија од Специјалното јавно обвинителство, велат од ЈОРСМ за МИА. – Јавното ...
сите 161 | | | веќе видена

Адвокатката на Катица Јанева, Ирена Фрчкоска во вечерашното гостување во емисијата 360 Степени најави дека одбраната најверојатно ќе бара снимките кои ги ...
сите 331 | | | веќе видена

Иако сериозните мажи покрај себе сигурно сакаат амбициозна и зрела партнерка, повеќето од нив стравуваат од жените кои се родени во овој хороскопски знак. ...
сите 41 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Свети Николе. Преубав град, но со малку останата надеж дека може да биде подобро, вели ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силјановска: Кон мене доаѓаат многу напади, но одам до крај!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: