Силекс победник на „Вуко Каров“

Силекс е победник на турнирот „Вуко Каров“ кој заврши денеска во Кавадарци. Кратовци завршија на првото место на рестартираниот меморијален турнир „Вуко Каров“ кој заврши денеска во Кавадарци. Во натпреварите одиграни вчера, Силекс беа подобри од домаќинот Тиквеш и победија со 0-1, а Ренова ги совладаа бугарските гости, екипата на Гоце Делчев, по изведувањето на пенали со 7-6. Денеска, Тиквеш се избори за третото место по победата од 1-0 над Гоце Делчев (Пирин), а Силекс го освоија првото место дури по изведувањето на пенали против Ренова.
| | веќе видена | слични

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 286 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 212 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Силекс победник на „Вуко Каров“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: