Туск за договорот за миграција: Најтешкиот дел допрва претстои

3 копии

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск денеска изјави дека најпроблематичниот дел од договорот за миграција ќе биде спроведувањето на договорот, кој го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Унгарскиот министер за надворешни работи, Петер Сијарто вели дека миграцискиот притисок на Западен Балкан го достигна, а во некои моменти и го надмина нивото ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во наредниот период ќе преовладува облачно време со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег. По одделни котлини ќе има појава на магла, а повеќе ...
сите 238 | | | веќе видена

Граѓаните да бидат спокојни и да ја одбијат омразата на ВМРО-ДПМНЕ, порача владејачкиот СДСМ, од каде тврдат дека Законот за јазиците е во согласност со ...
сите 208 | | | веќе видена

Во поликлиниката „Идадија“ има 15 од спорните вакцини против мали сипаници со погрешна декларација. Здравство ја отвори вратата за камерата на 1ТВ, која ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Туск за договорот за миграција: Најтешкиот дел допрва претстои

Од:
До кого (е-маил):
Порака: