Шведска не става потпис на конвенцијата за нуклеарно оружје: Велат дека нема јасни дефиниции што е тоа, а имаат и многу прашања

Шведска денес соопштила дека нема да ја потпише конвенцијата на ОН за нуклеарно оружје бидејќи тој документ во "својот моментален облик не е подготвен". ...
| | веќе видена | слични

Горан Манојловски, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ на денешната собраниска комисија за здравство рече дека законското решение и легислативата околу одредени закони и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претставниците на СДСМ на денешните средби во рамки на предизборната кампања, зборуваа за концептот „Едно општество за сите“, европските перспективи на ...
сите 458 | | | веќе видена

Носителот на листата во изборната единица 3, Игор Јанушев на денешната средба со граѓаните на Општина Пробиштип рече дека власта предводена од СДСМ ништо не ...
сите 353 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 141 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, одржа средба со новата вонредна и ополномоштена амбасадорка на Германија, Анке Гизеле Холштајн, која во оваа ...
сите 247 | | | веќе видена

Централниот Изборен Штаб на Демократската Унија за Интеграција престојуваше во Општина Струга каде со свои говори се престави Претседателот на партијата, Али ...
сите 152 | | | веќе видена

Невозможно е да се води конструктивна дебата со човек што не ја зборува вистината – напиша на Фејсбук лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по вчерашниот ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шведска не става потпис на конвенцијата за нуклеарно оружје: Велат дека нема јасни дефиниции што е тоа, а имаат и многу прашања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: